گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » پهلــوهای مبهم و پارادُکــسیال یــــک اعلامیه درباره حـادثه تخار!
پهلــوهای مبهم و پارادُکــسیال      یــــک اعلامیه درباره حـادثه تخار!

پهلــوهای مبهم و پارادُکــسیال یــــک اعلامیه درباره حـادثه تخار!

Nauandeshi Takhar

چنانچه آخیرأ منابع و مطبوعات جهان صد درصد کفری!!!!شائیعه انداختند که گویا عناصر مسلح قوماندان بشیر قانت روز جمعه به یک مدرسه  دینی و مسجد چاه آب  تخار  به نمازگزاران حمله کرده و ۱۰ نفر را کشتند.در این حمله که دست کم ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. فقیر محمد جوزجانی، قوماندان امنیه تخار  گفت که مهاجمین این رویداد افراد وابسته به بشیر خان، یکی از قوماندان های حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار است.بر اساس گزارش ها، افراد مسلح وابسته به بشیر خان به دلیل مخالفت این قوماندان حزب اسلامی با مولوی محفوظ، ملا امام مسجد جامع چاه آب به آن مسجد حمله کردند.

در این حمله به مولوی محفوظ آسیبی نرسیده است. سنت الله تیمور، سخنگوی والی تخار به صدای امریکا گفت که بشیر خان با ادامه امامت مولوی محفوظ در مسجد جامع چاه آب مخالف بود. آقای تیمور همچنین افزود که وضعیت صحی شش زخمی این رویداد وخیم است. بسیاری مناطق تخار هنوز هم شاهد درگیری های مسلحانه بین قوماندان های محلی از گروه های رقیب به ویژه حزب اسلامی و جمعیت اسلامی می باشد.در همین حال، سخنگوی والی تخار اذعان کرد که “مهار کردن گروه های مسلح غیر مسؤول” در ولسوالی چاه آب در توان حکومت محلی نیست. حکومت افغانستان سال گذشته با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار توافق صلح امضا کرد. این حزب بر اساس توافقنامه صلح با حکومت افغانستان تعهد سپرد تا گروه های مسلح تحت امرش را منحل سازد.

حمله برمسجد در تخار

اما دربرابر این حادثه امروز ناوقت حزب اسلامی افغانستان برهبریی گلبدین حکمتیار اعلامیه ای متضاد ی را انتشار داد که حوادث چندسال قبل کشتار فرماندهان شورای نظار توسط قوماندان مشهور حزب اسلامی افغانستان سید جمال ولید را تداعی میکند که چگونه آن زخم های کهنه دوباره سرزد .و خون بی گناهانی  که چندین دهه قبل برزمین ریخته است هنز آرام نه میگیرد . حزب اسلامی افغانستان برهبریی گلبدین حکمتیار امروز در پیوند به این حاثه یک اعلامیه کاملأ مملو ازعیوب و تضاد ها را صادرکرده است که فحوای این بیانیه درعین حالیکه حزب اسلامی قتل هرگونه افراد بی گناه را محکوم میکند بصورت ضمنی به ؤقوع چنین رویداد نیز اشاراتی داشته است که غالبأ از نظر آگاهان امور این اعلامیه نوعی دهن کجی در برابر امنیت نیم بندی که در صفحات شمال افغانستان وجود دارد میباشد . دوستان گرامی میتوانند متن این نامه را که در سایت انترنیتی حزب اسلامی افغانستان منتشر شده است بخوانند و خود قضاوت کنند .  

بشیر قانت

                  اعلامیه : حادثه چاه آب و تبلیغات دروغین

حزب اسلامی نشان

۲۰۱۷-۰۸-۱۲


Besmellah


حزب اسلامی افغانستان هر عملی را که منتتج به قتل افراد بی گناه و آزار و اذیت مردم مظلوم مان گردد به شدت و قاطعیت محکوم نموده و برائت کامل خود را از کسانی که مرتکب چنین عملی شوند اعلان می کندحادثه اخیری که در ولسوالی چاه آب در اثنای نماز جمعه رخ داد از نظر حزب اسلامی محکوم و مردود بوده، همدردی خود را با افراد مظلومی که در این حادثه صدمه دیده اند ابراز نموده؛ منتظر نتایج تحقیقات از سوی ارگانهای دولتی در این رابطه است.باید واضح کرد که این درگیرى نه میان دو گروه سیاسى رقیب در منطقه بود، نه میان دو جناح مربوط به یک حزب، و نه درگیرى اى از قبل پلان شده، بلکه حادثه اى بود غیرمترقبه، امام مسجد مخالفتهایى با قومندان سابقه حزب اسلامی افغانستان بشیر قانت داشت، و در سخنرانى ها و خطبه هایش بر عملکردهاى او اعتراض مى کرد، حامیان بشیر قانت مکرراً از او خواستند تا از این تبلیغات دست بکشد و اما او اعتنائى به خواست آنان نکرد، آنها دیروز و در اثناى نماز جمعه خواستند مانع تبلیغات او شوند، منازعه به درگیرى میان طرفین و بالآخره تیر اندازى انجامید که طبق اطلاعات ابتدائى طى آن سه نفر شهید و عده اى مجروح شده اند. قومندان بشیر قانت نه در صحنه حضور داشت و نه به دستور او تیراندازی صورت گرفته.

Basher Qanet Soldiers

حزب اسلامی افغانستان خواهان محاکمه و مجازات عاملین حادثه بوده و از مسئولین منطقه مى خواهد اقدامات عاجل و جدى در رابطه به دستگیرى و محاکمه افرادى بنمایند که به تیراندازى مبادرت ورزیده اند.   باید به این نیز توجه داشت که ولسوالی چاه آب در این اواخر در وضعیت حساسی قرار گرفته، از آن طرف مرز افغانستان با تاجکستان سلاح و مهمات به مخالفین دولت انتقال می یابد، یکی از گروه های شامل دولت در این کار سهم فعال دارد، گروهی که هم از بیرون سلاح دریافت می کند و هم از امکانات دولت علیه رقبای سیاسی و منطقوی خود استفاده می کند.حقیقت این است که بشیر قانت مانع انتقال سلاح از طریق مرزهای چاه آب با تاجکستان است، عده ای او را مانع بر سر راه دریافت سلاح از این طریق می شمارند و در پی تخریب و تحریک مردم به قیام علیه او اند.
                                            حزب اسلامی افغانستان

 

منبع : شهادت ارگان نشراتی حزب اسلامی افغانستان 

۲ نظر

  1. خسته نباشید مرسی به خاطر این
    وبسایت فوق العاده

  2. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا