گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » دروغهای کاغذ پیچ استاد سیاف !
دروغهای کاغذ پیچ استاد سیاف !

دروغهای کاغذ پیچ استاد سیاف !

Awame Besawad

برای چه باورنکنیم حضرت استاد!حضرتعالی با آن همه سوابقی که داری نه می آیی پرت وپلا بفرمائی ! منتهای مراتب جنابعالی که قائل به ربط هستی و ما که عوام باشیم همیشه سخنان نا سنجیده ای بدون ربط  را از حضرتعالی استماع نموده ایم که به جایی عقل از روده های مبارک تان بیرون آمده است . ایضأ این سخنان ناب و ملکوتی آخیر تان نیز که بدون مبتدأ و خبر ارشاد می فرمودید و جمع غفیری از مریدان و چاکران و غلامان آنرا با دل گوش میکردند حیرت همه اذناب و عمله وفعله را برانگیخته است .

نخیر قربان ! چه کسی در باره آن خطبه ء  شقشقیه (۱) که دلالت بر بینوائی و مظلومیت شما مرشد گرامی دارد  شک ایجاد  میکند ؟ ما اگر هزارویک نوع “خزعبلات “هم از زبان آنحضرت بشنویم در حسنات و ثوابات ما محاسبه میشود ، راستش این سخنان  انکاریه را با چنان ظرافت هنری با هم پینه زده بودید که بلانسبت به شأن شامخ آن حضرت تطابق نداشت .

می گوئیم جانت بی بلا ! ما لبان  مانرا می دوزیم تا چیزی بلا نسبت به شما از زبان مان خارج نه شود . آخیر ما که عوام مادرزاد  باشیم نه فهمیدیم که چرا مقام شامخ  شما را ازشغل شریف آدم کشی به شغل بی مایه  مرغ دزدی تنزل داده اند ؟ یا اینکه شما در گفتار تان شکسته نفسی می فرمائید و از مرغ دزدی که همانا چسپیدن به مال و منال دنیا باشد برئت می جوئید ؟ 

(۱)  شقشقیه خطبه ای  از مهمترین خطبه هاى نهج البلاغه است که مسائل مربوط به خلافت بعد از رسول خدا (ص) را بى پرده شرح مى دهد براى گروهى جنجال برانگیز شده است.نکته هایى در این خطبه وجود دارد که در هیچ یک از خطبه هاى نهج البلاغه نیست و در عین کوتاهى، یک دوره تاریخ اسلام مربوط به عصر خلفاى نخستین در آن خلاصه شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا