گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » انجام جنایت انتحاری برمساجد و برملا شدن بیماریی مشروعیت !
انجام جنایت انتحاری برمساجد    و برملا شدن بیماریی مشروعیت !

انجام جنایت انتحاری برمساجد و برملا شدن بیماریی مشروعیت !

Nauandeshi 26

امام زمان نامی است که بنابر باور عده ای از مسلمانان آنگاهی که جهان را شر و فساد فرا میگیرد به عنوان ناجی بشریت ظهور می نمایند . اما قبل از آنکه حضرت امام الزمان در این جهان مملو از خیر وشر ظهور فرمایند برخی از پیکار جویان خشمگین افراطی راه ظهور اش را میگیرد و با  هر آنچه که بنام اش موسوم شده باشند در اوج غریزه  یک جنون وحشیانه از میان برمیدارند . چنانچه گروهی از خوارج زمان موسوم به دولت اسلامی یا داعش برای دومین بار بر مساجدی که نام زمان بر آن گذشته شده بود در شهر کابل مورد حملات انتحاری قرار داد .

محقق زاده، رییس کمیسیون تنظیم امور امنیتی و دینی مسجدها در این باره گفت: «مردم ما انشاالله بیدارتر از آن است که تحت تأثیر این توطئه ها قرار بگیرند.  این سخنان را اقای محقق زاده درست آنگاه بیان داشت که اجساد شهدای این فاجعه را به خاک می سپردند وی اضافه نمود درست است که شهید شدن زیادی از هموطنان ما خانواده های زیادی را متآثر می سازد.» امان الله دادگر، از بستگان یکی از قربانیان نیز افزود: «نخستین وظیفۀ (حکومت) مطابق قانون اساسی افغانستان، تأمین امنیت شهروندانش است وقتی حکومت در تأمین امنیت شهروندان ناتوان است، پس شرم باد به این دولت.»شیخ جعفر موسوی، عالم دین در این مراسم، از نیروهای امنیتی از بهر تأمین امنیت مراسم خاک سپاری این قربانیان تشکر می کند. وی گفت: «تشکر از نیروهای امنیتی که امنیت این روز را گرفتند؛ از همۀ مردم و عموم مردم تشکر می کنم.»عوض علی، از بستگان یکی از قربانیان نیز گفت: «خوب اگر گروه داعش است، طالب است؛ معلوم است که طرفش دولت است، اما این مردم عوام را در داخل (مسجد) شهید کردند.»

 سجاد کارتون

وزارت امور داخله حکومت وحدت ملی افغانستان که تحفه آقای جان کری وزیر امور خارجه سابق امریکا بوده شمار جان باخته گان این حمله را ۳۹ تن می‎گوید، اما اعضای کمیسیون تنظم امور دینی و امنیتی مسجدها می گویند که در این رویداد، در حدود شصت تن جان باختند آگا هان گفتند که هرچند با هر بهانه و انگیزه ای شهروندان این مرز وبوم به خاک وخون کشانیده شوند انانی که به هر دلیل و از سوی هر قدرتی بر اریکه قدرت نشسته اند برای تأمین مسؤلیت جان ومال شهروندان را برعهده دارند . از اینکه از سال های سال بدینسو پاد وهای افغان تبار خارجی حلقه  سرنوشت کشور افغانستان را در دست دارند مسؤلیت این همه جنایات را نیز بر عهده دارند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا