گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » دیپلماسی تبــادلهء جنایتـــــکــاران و استــراتــــیژیی جدیــد امریکا !
دیپلماسی تبــادلهء جنایتـــــکــاران     و استــراتــــیژیی جدیــد امریکا !

دیپلماسی تبــادلهء جنایتـــــکــاران و استــراتــــیژیی جدیــد امریکا !

Nauandeshi Serch and ag

طاهرخان یکی از روزنامه نویسان روزنامه دیلی تایم چاپ لاهورکه درعین حال بحیث ژورنالیست رادیو تلویزیون  BBC متشره از لندن  نیز ایفای وظیفه میکند در شماره تازه روزنامه دیلی لندن از تقاضای تبادله عمر خطاب معروف بر عمر خراسانی ، مفتی خالد یا همان عمر خراسانی را که به گفته آقای محمد اشرف غنی نسبت دست داشتن در فاجعه دردناک پبلیک آرمی سکول Pakistan Army Public Schoolیکی ازبزرگترین تروریست های

که در یک عملیات نظامی توسط نیروهای ائتلاف جهانی علیه تروریزم در ولایت ننگرهار از پادرآمده بود و جناب محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و سرقوماندان اعلای قوای مسلح این کشور در یک گفتگوی اختصاصی با سلیم صافی ژوزنالیست ورزیده روزنامه جنگ و تلویزیون جیو نیوز در باب استقلال اش مبنی بر صدور قومانده جنگ  اعتراف کرد که گویا قومانده قتل کشتن تروریست عمر خطاب را شخصأ صادر نموده بود . اما اکنون که بیش از سه سال از آن قومانده خونین سپری میشود یکبار دیگر مسأله تبادله این تروریست بین المللی را برسر زبانها و آنتن تبلیغاتی  آورد .

و جالب آنجاست که در عوض این تبادله خونین و غمگین ، رهائی  جنایتکار دیگری مانند ملا عبدالغنی برادرو درست مانند عمر خراسانی سابق سخنگوی طالبان پاکستان  که گفته میشود در زندان های پاکستان به اتهام انجام فعالیت های  ضد بشری درزندان های پاکستان در اسارت به سر میبرد برای تحقق صلح ( البته صلح خونین ) خواستاررهائی و آزادی وی  شده اند. اکنون از خواننده گان محترم مصرانه میطلبیم که شما کلاه تان را قاضی کنید وغیره !!!!که آیا این گونه تبادلات و معاملات در کجای تاریخ نه تنها سرزمین افغانستان بلکه در تمامی تاریخ دیپلماسی جهان سراغ دارید ؟ الا در دیپلوماسی جدید دولت دونالد ترومپ برای افغانستان !! 

منبع : روزنامه دیلی تایم و تلویزیون شمشاد 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا