گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » ISI سازمان اطلاعات آرتش پاکستان برای حفاظت بن لادن امکانات ویژه ای فراهم می ساخت
ISI سازمان اطلاعات آرتش پاکستان برای حفاظت بن لادن امکانات ویژه ای فراهم  می ساخت

ISI سازمان اطلاعات آرتش پاکستان برای حفاظت بن لادن امکانات ویژه ای فراهم می ساخت

نواندیشی پیشاور : برید جنرال عاصم سلیم باجوه سخنگوی ارتش پاکستان با انتشار یک اعلامیه  گزارش نیویورک تائمز روزنامه معتبر امریکائی مبنی بر آگاهی و فراهم آوریی امکانات برای اسامه بن لادن رهبر کشته شده شبکه تروریستی القاعده را  مبنی بر اطلاع ارتش پاکستان  از وجود بن لادن در این کشور را رد کرده است.سخنگوی  ارتش  پاکستان در واکنش به گزارش نیویارک تایمز که گویا این سازمان از موجودیت بن لان در پاکستان باخبر بوده است را رد کرد.

Home of Ben Ladin In Ebat Abad 20

روزنامه نیویورک تایمز امریکا، در گزارشی ادعا کرد که دولت وقت پاکستان به ریاست جنرال پرویز مشرف، کمیته ویژه ای در خصوص حضور اسامه بن لادن در کشور تشکیل داده و اعضای این کمیته بطور کامل از حضور بن لادن در پاکستان مطلع بوده اند. دراین گزارش، نیویارک تایمز مدعی شده است که احمد شجاع پاشا، رییس سابق سازمان اطلاعات ارتش نیز از حضور بن لادن در شمال پاکستان با خبر بوده و او با امریکایی ها در فعالیت های ضد طالبان شریک بوده است. پس از نشر این گزارش، رسانه های وابسته با ارتش  پاکستان به نقل از برید جنرال عاصم سلیم باجوه سخنگوی ارتش پاکستان امروز گزارش داده اند که هیچ فرد یا نهادی در پاکستان از حضور و محل اختفای اسامه بن لادن خبر نداشته و رسانه های امریکایی با انتشار چنین گزارشی عدم صداقت خود در قبال این کشور را نشان داده اند. نیروهای امریکایی به تاریخ ۱۲ ثور۱۳۹۰ با اجرای عملیاتی در ابیت آباد پاکستان، مدعی شد ه اند که اسامه بن لادن سرکرده گروه القاعده را به قتل رسانده و چند روز بعد اعلام کرد که جسدش را در دریا انداخته اند.

parvez mosharaf and Shoja pasha 20

رسانه های خبری افزودند: شکیل آفریدی داکتر پاکستانی در شهر ابیت آباد نیز با سازماندهی طرح غیر واقعی واکسیناسیون توانست نمونه ˈدی ان ایˈ فرزندان بن لادن را در این شهر در شمال پاکستان یافته و پس از شناسایی محل اقامت بن لادن، اطلاعات لازم را در اختیار سازمان جاسوسی امریکا قرار دهد.شکیل افریدی سال ۱۳۹۰ (۲۰۱۲) به جرم اجرای طرح غیرواقعی واکسیناسیون باهدف جمع آوری دی ان ای، اسامه بن لادن، خیانت به کشور و همکاری با گروههای غیرقانونی، توسط سازمان قضایی پاکستان در مناطق قبایلی این کشوربه ۳۳ سال حبس محکوم شد. مقاله نیویارک تایمز که به قلم کارلوتا گال Carlotta Gall که پس از حادثه یازدهم سپتمبر بحیث ژورنالیست برای نیویورک تایمز گزارش تهیه میکند نوشته است که حافظ محمد سعید رهبر گروه الدعوه پاکستان با اسامه بن لادن روابط تنگاتنگ داشت و سه سال پس از قتل اسامه بن لادن نیز بر مجتمع نظامی اسامه بن لادن با گماشتن نگهبانان خاص از آن پروژه حمایت میکنند . خانم کارلوتا گال Carlotta Gall در گزارش منتشر شده نیویارک تایمز نوشته است که من در سال ۲۰۰۶به همکاریی برخی همکاران مطبوعاتی به شهر کوئته مرکز بلوچستان رفتم و با خانواده های دیدارکردم که فرزندان شان در انجام عملیات انتحاری از بین رفته بودند ، خانواده های کسانی که با انفجار دادن خود کشته میشدند دیدار نمودم مگر آنها از نیروهای سازمان امنیت ارتش پاکستان با شدت می هراسیدند و نه میتوانیستند که علل استخدام فرزندان شاندرانجام  عملیات تروریستی بیان کنند . گفته میشود که جنرال احمد شجاع پاشا پس از باز نشسته گی اش بحیث مستشار امور امنیتی یکی از شیوخ امارات متحده عربی گماشته شد 

منبع : نیو یارک تایمز 

یک نظر

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا