گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » فــراعـــنـــه هـــای دروغـــگو ومـــرشــــدان خــــود خــــواه !
فــراعـــنـــه هـــای دروغـــگو     ومـــرشــــدان خــــود خــــواه !

فــراعـــنـــه هـــای دروغـــگو ومـــرشــــدان خــــود خــــواه !

Forotan Name 19

فصل سوم بخش دوم :

بعید است جناب آقای  دکتر اشرف غنی سابق احمدزی با آن همه ادعا های که داشت و هنوز هم دارد جایگاه حقیقی و حقوقی اش  را بحیث کسی که دریک شام مجلل و آنهم  در سفارت ایالات متحده امریکا ازسوی جان کِری John Kerry وزیر خارجه امریکا ویان کوبیسJán Kubiš  سابق  نمائنده سرمنشی سازمان ملل متحد در رأس حکومتی بنام وحدت ملی افغانستان بصورت مستعجل تعیین گردیده است  نداند .

سران حکومت وحدت ملی در نزد بادار جان کری

 اما متأسفانه این متفکر عزیز ما  مزاج دیگری دارد  یعنی حاضر است تمام وقت اش را در مقام فنا فی الله و در عرش معلی سپری کند که طبیعی است با زمین و زمینیان کاری ندارد . دور نه میرویم همین دوروز قبل وقتی برمسند فراعنه های تاریخ نشسته بود و با ضمائر مفرد متکلم ودرمیان اصحاب و اذنابش سخن میگفت پس از اظهارات ریأ کارانه ای سپاسگذاری  که عادتأ ازعموم  فاسدان و مفسد ان بعمل می آورد اینگونه  ارشاد فرمود :

چی ، چی  کلانترین خطر است ؟ آخر، قربانت شوم حضرت عالی شوخی می فرمائید ، شما مصداق حکایتی هستید که شخصی بعد از مدتی یکی از دوستان قدیمی خود را دید و بعد از حال و احوال پرسید؛ راستی حال پدرتان چطور است؟ و دوستش گفت؛ پدرم که پارسال فوت کرد و خودت هم در مجلس ختم او شرکت کرده بودی! وقتی آن مرد دید که پرسش اش خجالت آور است  گفت؛ منظورم این است که هنوز در همان قبرستان دفن است؟!یعنی اینکه جناب عالی نه میدانید که آثار وعوارض نظام سرمایه داری با قرئت بدون رقابت آزاد و با شیوه ء مافیائی چه بوده اند ؟

عینومینه کندهار

عینو مینه کندهار ملکیت حق و حلال حامد خان کرزی و برادرانش 

دُعا میکنیم که الهی سایه مبارک جناب متفکردوم جهان بر سرملت مان کم نکند که هر روزی کشفیات نوی را تحلیــل میفرمــــاینـد ! این متفکر عزیز ما عادت دارد که  همه رعایا و خاص وعام ملت را غافلگیر کنند گاهی چنان حرف های بکرونابی را می میزند که موشهای صحرا را به خنده می آورند .!!

غنی درخت را از بیخ کند

وقتی حضرت داروغه به حیث منتقد سخن می گوید !

نخست باید در مقدمه این بخش به صورت واضح گفت و فریاد بر آورد که سلام برتو ای ارسطاطالیس زمان ، ای متفکر عالم که افلاطون در جیب گشاد و جلیقه دانش تو گم میشود ، ای خردمند فرزانه که شتر علم وفرزانگی ات در خواب بیند پنبه دانه ؟! بالاخره ما ندانیستیم که جناب شما  از تربیون منتقدان و معاندان ارشاد میفرمائی یا هم ناسلامتی و زبان ما گنگه در مقام ریاست حکومت وحدت ملی بروزن”مالی ” تشریف دارید ؟ بازهم به اجازه شما به عرض آن حضرت میرسانیم که ارشادات ورهنمود هایرا که می فرمائید بوی منتقدانه میدهد تو گویی از زبان عوام سخن می فرمائی ! چرا که جنابعالی  به عنوان یک مسؤل پاسخگوبلکه تمامی درد دل های را گفتید که مردم بینوای این مرزوبوم نسبت به نظام مافیائی شبه سرمایه داری شما از سالهای سال بدینسو در قفس انداخته اند و به مصداق ضربالمثل معروفــــی “جـانا سخن از زبان ما میگویی “

قبل ازاینکه جناب داروغه این پارادُکس جامعه شناسانه سیاسی را حل وفصل فرمائید بدنیست یکی دیگری ازافاضات مرشدانه ای آن حضرت را که درباره غصب زمین های دولتی و اقدامات در باره آن فرموده اند نظر اندازی کنیم ودرعین حال ببینیم که حضرت رئیس و سلف اش حامد خان کرزی  بیش از هرغاصب دیگری از غاصبان اصلی متهم به غصب این زمین های عامه میباشند .

معمول ما این است که هریکی از ادعاهای ما بویژه این قلم باید با اسناد و مدارک محکمه پسندی استوارباشند اما در عین حال از خواننده گان ارجمند و علاقه مندان این قلم مصرانه التماس دارم تا مطالبی را که از قلم و امضای این حقیر منتشرمیگردد بصورت متواتر با ریزه کاری های ویژه بخوانند تا کشف حقیقت به سراغ شان بیاید و سپس در باره آن قضاوت فرمایند . شما اکنون سخنان حشمت غنی احمدزی برادر نسبتی محمد اشرف غنی را استماع می فرمائید که وی به عنوان   یکی از چهره های جنجالی و درعین حال سیاسی که وقتی از تجارت و اقتصاد یاد آوری میگردد بر  دکتورین اقتصاد بازار آزاد استناد میکنند و آنرا نسخه مجرب و آب حیات  برای ملت عقب مانده افغانستان می شمارد آقای حشمت خان غنی احمدزی این گفتگورا آنگاه که سروصداهای فروش وغصب قانونی زمین ها بر شرکت تجارتی الکوزی  درحلقه های فرهنگی،سیاسی و روشنفکری سرزبان ها افتاد و شبکه های گوناگون رادیو تلویزیونی منجمله شبکه تلویزیونی اریانا که از شهر کابل پخش ونشر میگردد طی یک برنامه ای موسوم به تحؤل انجام داد

                           نقش شرکت خطیب العالمی در حمایت الکوزی از اشرف غنی احمدزی !

 

شما تا اینجا برنامه را به ظاهر  بسیار دقیق مشاهده فرمودید اما آنچه که شاید و لابد از نظر حشمت خان غنی احمدزی نیز پنهان بوده باشد مشارکت تجاریی آقای الکوزی با شرکت لبنانی خطیب العالمی  است که گفته میشود برادرنسبتی خانم رولاجان غنی که همسر حضرت محمداشرف خان غنی میباشد یکی ازسهامداران عمده شرکت خطیب العالمی  که  درامراستخراج و تولید  نفت وگاز و ساخت وساز شهرکها فعالیت دارد شناخته میشود .

چنانچه شاهد و گواه بر فرمائیشات حشمت خان غنی احمدزی بوده اید جناب شان سلسله این غارتگری وچپاؤل را به چهارده سال گذشته و به  دوران حاکمیت ارباب حامد خان کرزی که برای نخستین بار سنگ تهداب عینو مینه را گذاشت میرساند .

حامد کرزی و اشرف غنی

شاید به دلیل همین چور وچپاؤل هزاران جریب زمین زراعتی که عمدتأ از ملکیت های وزارت دفاع افغانستان به شمار می آید یکبار دیگر حضرت حامد خان کرزی با تطمیع چند تن از اوباشان  صدای تدویر لویه جرگه عنعنوی را بلند ساخته تا اگر شود آنچه را که ازغارت گری های این شارلاتان تاریخ  بنام هویت تاریخی افغانستان باقی مانده است به یغما وغارت برند .

Edama Darad

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا