گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » افشاگری گروگانها وانکارطالبان!
افشاگری گروگانها وانکارطالبان!

افشاگری گروگانها وانکارطالبان!

Nauandeshi Poleticle Unit 28

چنانچه خواننده گان عزیز استحضار دارند جوشوا بویل اهل کانادا با همسر آمریکایی‌اش کایتلن کلمن و سه کودک آنها آخر هفته گذشته به کانادا رسیدند.

Untitled

آقای بویل به خبرنگاران گفت که در جریان پنج سالی که او گروگان طالبان بودند، نفرات این گروه یک دخترش را کشتند و به همسرش تجاوز جنسی کردند. گروه طالبان روز یکشنبه، ۲۳ میزان

taliban

با انتشار اعلامیه‌ای به خبرنگاران، ادعای او را تکذیب کرده و نوشته که دختر آقای بویل در اثر بیماری و عدم دسترسی به خدمات درمانی سقط شده و درگذشته و همسرش حتی برای چند دقیقه هم از او جدا نبوده است.

 اعلامیه گروه طالبان که توسط  ذبیح‌الله مجاهد که خود را  سخنگوی این گروه میخواند افزوده که “دشمن” به منظور “بدنام” کردن این گروه خبر تجاوز جنسی به همسر بویل را پخش می‌کنند.سخنگوی گروه طالبان در مقابل، آمریکا را به بدرفتاری با زندانیان در بازداشتگاه‌های بگرام در شمال کابل و گوانتانامو در خلیج گوانتانامو متهم کرده است.جوشوا بویل و همسر باردارش در سال ۲۰۱۲ هنگام گردش در ولایت میدان وردک در غرب کابل به دست اعضای گروه طالبان افتادندو بعد به پاکستان منتقل شدند.آگاهان میگویند که اینگونه آزار ها در بازار مکارهء طالبان    فروان اند اما با درد ودریغ که چشم وگوش جهانیان کرشده و لال !

منبع : تارنمای رسمی گروه طالبان و مطبوعات جهان 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا