گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » روزنامه فاینینشیال ټایمز وجنگ استخباراتی میان هند وپاکستان ؟
روزنامه فاینینشیال ټایمز وجنگ     استخباراتی میان هند وپاکستان ؟

روزنامه فاینینشیال ټایمز وجنگ استخباراتی میان هند وپاکستان ؟

khaqan abassi Reject Over kabul Blast statment

چنانچه آگاهی دارید در صبح  ۳۱  ماه می سال ۲۰۱۷   یک انفجار مهیب در ساعات مزدحم صبح روز چهارشنبه شهر کابل را تکان داد. این انفجار، به گفته مقام‌های وزارت صحت عامه افغانستان، دست کم ۸۰ تن را کشت و صدها تن دیگر را زخمی کرد.

زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان که انفجار درنزدیک سفارت آنکشور رخ داده بود  با محکوم کردن شدید این حمله، تایید کرد که یک محافظ افغان سفارت آلمان کشته شده و چند کارمند این سفارت زخمی شده اند.همزمان ذبیح الله مجاهد که از نام سخنگوئی طالبان مواضع میگیرد هرگونه دست داشتن طالبان در این انفجار را مردود دانیست و آنرا باشدت  محکوم نمود .

پاکستان نیز آنرا با شدت محکوم کرد  و وزارت خارجه پاکستان به عنوان نخستین کشور با انتشار اعلامیه ای حادثه تروریستی فوق الذکر را محکوم نمودند همچنان ضمن محکوم ساختن حادثه تروریستی یادآورشدندکه که اسلام آباد «درد و رنج این گونه حملات را درک می‌کند»هرچند درهمان زمان مسؤلیت آن انفجار را گروه تروریستی  داعش بر عهده گرفت اما واضیح بود که موتر حامل مواد فاضلاب ساحه دیپلوماتیک به کمک وهمکاریی برخی حلقه های داخلی در حکومت وحدت ملی به این منطقه آورده شده بود .

سوال اینجاست که اکنون و با سپری شدن چندین ماه چرا گفتگوی روشن و صریح خاقان عباسی صدراعظم موقت آنکشور  با روزنامه فائنشنل تایمز لندن مسخ میشود ؟ و بجایی تمرکز بر مسائل اصلی که بیان مواضع کشور پاکستان قبل از رفتن صدراعظم پاکستان به نیویارک  در برابر فشار های احتمالی ایالات متحده امریکا میباشد به جاهایی کشانیده میشود که با اصل مسأله یا همان استراتیژی جدید امریکا که تازه ترین و درعین حال فشار بر پاکستان ازنکات برجسته استراتیژیی نامبرده محسوب میشود اندکترین ارتباطی ندارد . وچرا سخنگوی صدراعظم پاکستان با انتشار اعلامیه ای به پاراگراف مندرج در روزنامه فائنانشل تایمز لندن را بار دیگر بدین شرح بازگو میکند :

kabul attack

« وقتی بیش از صدوپنجاه هزارتن  سرباز مجهز ما در مقابل تروریزم از سرحدات کشور دفاع میکند ما نه میتوانیم بر آن کنترول حاصل کنیم و طبیعی است که دهشت افگنان به آنسوی مرز میروند و برمردم ما حمله آور میشوند. و اگر ارتش امریکا و نیروهای نظامی افغانستان نه توانند بر آنها تسلط پیداکنند پس چگونه ممکن است که ما بر آن تسلط حاصل کنیم ؟ »

از نظر آگاهان این نخستین بار نیست که روزنامه هاو مطبوعات  معتبربین المللی برای مسخ واقیعت های عینی به چنین دروغ های متوصل میشوند .آگاهان باور دارند که با توجه به شیوه معاصر استعمار نو

انفجار در کنار سفارت المان ۳۱ می ۲۰۱۷

که با عصای رنگین و پراعتبار وسائل ارتباط جمعی بویژه مطبوعات مشهور بین المللی بر سرنوشت ملت های جهان سوم  حکمرانی می نمایند نشر اکاذب هدفمندانه ازچنین  تربیون ها تجربه نوینی است که نباید موجب شگفت و تعجب گردد .و نباید تعجب کرد که با این ناتوانی افغانستان سرزمین مسابقه میان هند وپاکستان شده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا