گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » براسـتی هــــم۲۶دلــو روزخــروج آخرین سربازشوروی روزپیروزئی مستضعفین برمستکبرین بود؟
براسـتی هــــم۲۶دلــو روزخــروج  آخرین سربازشوروی روزپیروزئی مستضعفین برمستکبرین بود؟

براسـتی هــــم۲۶دلــو روزخــروج آخرین سربازشوروی روزپیروزئی مستضعفین برمستکبرین بود؟

nauandeshi kabul 18

        آیا واقعأ دراین روز مستضعف بر شکم مستکبر نشست و روزی بودکه بالادستی ایمان در برابر کفر و الحاد یکبار دیگر به جهان اعلام گردید .؟ یا واقیعیت چیزدیگری است ؟

نواندیشی کابل : هرچند هیچکسی ندانیستند  که چرا روز یکه مصادف با بیست وهفتمین سالگرد خروج نیروهای ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بوده با این سنگینی و سهمگینی تو سط حکوت داران حکومت موسوم به وحدت ملی افغانستان  تجلیل بعمل آمد  ؟

سخنرانی دکتر نجیب الله آخرین سردمدار کمونیست رژیم کابل که به مناسبت روز ۲۶ دلو در چهار راهی آریانای کابل ایراد کرد ه بود 

زیرا ارتش اتحاد جماهیر شوروی سابق در۲۶ دلو  سال ۱۳۶۷ هجری شمسی یعنی حدود چهار سال قبل از آمدن مجاهدین به کابل به دلائیل مختلف داخلی در امپراطوریی روسیه استعماریی آن زمان از راه بندرحیرتان شمال افغانستان  بیرون کشیده شدند . گفته میشودکه نتیجه توافقات معاهده ژنیو و روی کار آمدن میخائیل گرباچوف که حامل پیام روشن و صریح موسوم به گلاسنوست یا فضای باز بوده که سبب فروپاشی بزرگترین امپراطوریی نظامی درجهان معاصر شد . اما تصمیم  ابر قدرت اشغالگر جهان یعنی اتحاد جماهیر شوروی خروج  نیروهای اشغالگر ارتش سرخ  از افغانستان فقط  مرهون مجاهدت های جهاد مقدس مردم افغانستان خوانده شد و درعین حال مجاهدین را تافته ای جدا بافته از مردم عنوان کردند

استاد عبدالرب رسول سیاف مالک قصرها و شهرکهای بزرگ رهائیشی ، بنیانگذار و رئیس پوهنتون دعوت و در عین حال صاحب یک شبکه تلویزیونی بیست و چهار ساعته موسوم به دعوت که کار نگهبانی این همه ثروت و سرمایه ، به  دسته های از کانگسترهای شبه مذهبی وجهادی به برادر زاده اش حاج آغا ممتاز خان واگذار نموده اند فضائل این روز مبارک را چنین باین داشتند :

دراین روز مستضعف بر شکم مستکبر نشست و این روزی است که بالادستی ایمان در برابر کفر و الحاد یکبار دیگر به جهان اعلام گردید . اما این تنها استاد سیاف بزرگترین رهبر مجاهدین نبوده که این روز را بصورت وارونه تنها با  شهکاری های از مجاهدین پیوند میزند بلکه حضرت صبغت الله مجددی که در استخاره از  تجارب زیادی برخوردار است در سخنان گهربارش گفت : که برای ما بدون شک که هدف حضرت صبغت الله مجددی  این مرشد استخاره ها فقط همین وجود مبارک اش بوده گفت :  جهاد را همین بیچاره آی فقیری ناتوانی که هیچ چیز را دردسترس نداشتم ، اعلان جهاد را اول مه کردم .امروز ما از دست رو سها خلاص شدیم ، از انگلیسها خلاص شدیم ، از کسانی که در افغانستان تجاوؤز و تصرف کرده بودند از آن همه آزاد شدیم ما !

خروج عساکر شوروی  و آرمان مسعود

ولی از همسایه نزدیک خود پاکستان خلاصی نداریم ،این همسایه منتظر است که یکروز بعد ازسالها ” فالها ” علیه اش جهاد را اعلام کنم  بسی از دوستان و آشنایان میگفتند که به کدام قدرت ، به کدام ..چه دارید که در مقابل اتحاد جماهیر شوری جنگ میکنید ؟  گفتم ما خدا داریم خدای عزوجل که شوروی را هم خلق کرده ، دنیا را خلق کرد !مردم را خلق کرد ….

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا