گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » کرزی وبیماریی زود فراموشی!
کرزی وبیماریی زود فراموشی!

کرزی وبیماریی زود فراموشی!

Nauandeshi Resarch and ..Table

یکی از تلویزیون های را که از کابل پخش ونشر میگردد می دیدم چشمم به حامد خان کرزی افتاد که در دهلی نو و در انستیتوت تکنولوژیی واقع در شهر کیپور هند مشغول سخنرانی به حاضرین بوده است و از دوستی و علائق تاریخی با کشور هند سخن میگفت و در سخنانش که بیشتر به فکاهی گوئی شباهت داشت بر دوستی تاریخی و عنعنوی هند و افغانستان تأکید می کرد

 بلادرنگ فکرم به  مصاحبه ای برگشت  که والاحضرت  حامد کرزی  چند سال قبل با ژورنالیست پشتون تبار پاکستانی آقای سلیم صافی در باره چگونگی دوستی با پاکستان به عمل آورده بود و در آن مصاحبه از دوستی با پاکستان اظهار داشته بود که اگر به هردلیلی جنگ میان پاکستان و کشورهای دیگری  حتی ایالات متحده امریکا و هند بؤقوع پیوندد بدون شک افغانستان در کنار پاکستان قرارخواهد گرفت . هرچند این سخنان والاحضرت کرزی که شبیه به طنز بود هیچکسی باور نکرد زیرا میدانیستند که این گونه سخنان از طائفه ی معتادان اند .

تحلیلگران و آگاهان گفتند که غالبأ  حامد خان کرزی که از بستر اعتیاد بر مواد مخدر به میدان سیاست آورده شده بود و با جِزگری ها ی ذلیلانه اش بهترین تکه های از هویت ملی وقار تاریخی افغانستان را که با نثار خون از سوی نیاکان غیور نسل کنونی افغان نگهداری می شد در زیر آستین های کثیف چپن اش که یکجا با کُلاه قره قل این نمادی از ظلم و جنایت بشر می پوشید درتاریکی  میدان قمار سیاست به اغیارسپردند .

karzai Fahim sarafi 27

همچنان همین آگاهان که نه می خواستند به سخنان حامد خان کرزی اندکترین ارزشی قائل شوند به نقل قول از مفسران امور به این نتیجه رسیدند وگفتند که بگذارید پهلوان زنده خوش است . وسردار حامد خان کرزی  این بیمار روانی دچار اختلال مغزی ومصاب به  بیمارئی زود فراموشی شده است نه گفته بودیم که زیره است ؟!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا