گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » چگونه فاشیست های مذهبی درایران اعزام دسته های شیعیان افغانی برای دفاع از رژیم دیکتاتوری بشاراسد را مدافعان حرم حضرت زینب (س) می خوانند؟
چگونه فاشیست های مذهبی درایران اعزام دسته های شیعیان افغانی برای دفاع از رژیم دیکتاتوری بشاراسد را مدافعان حرم حضرت زینب (س) می خوانند؟

چگونه فاشیست های مذهبی درایران اعزام دسته های شیعیان افغانی برای دفاع از رژیم دیکتاتوری بشاراسد را مدافعان حرم حضرت زینب (س) می خوانند؟

Nauandeshi Qaira 10

نواندیشی قاهره : هیچگونه تردیدی وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران در دشوارترین دوران حیات اش آنگاه که شعار نه شرقی نه غربی بردل تمامی مستضعفان عالم چنگ میزد  ایران دروازه های خود را به بخش بزرگی از آواره گان  افغان که بیشتر شان از مذهب تشیع پیروی میکردند و از بدو اشغال  گشود و علی الرغم دشواری های داخلی و هواداران چپ کمونیست ایرانی که حمله بر افغانستان از سوی  اتحاد جماهیر شوروی و رژیم دست نشانده اش در افغانستان را حمایت میکردند با مهاجرین بینوای افغانستان کمک های بیدریغی نمودند ، درست این زمانی بود که انقلاب اسلامی درایران  به عزم ایجاد تحؤل و  دیگر گونی در تمامی ساختارهای سیاسی – فرهنگی –اقتصادی منجمله استراتیژیی و دکتورین  امنیتی نظام جدید در قلب آزادی خواهان و مبارزان راه استقلال و عدالت  راه  گشوده بودند اما این انقلاب نه توانیست با روحیه ای انسانی و فراتر از مذهب تشیع که انقلاب اسلامی با اندیشه های

شریعتی ، مطهری طالقانی و شهید بهشتی

بزرگمردانی چون دکترشریعتی بهشتیمطهریطالقانی و ده ها تن از دانشمندان ایرانی با الهام از اندیشه های ناب سید جمال الدین افغانی در ایران به پیروزی رسیده بود دربرابرتوطئه های پیچیده  متحجران و التقاتیون مذهبی در جامه مجاهدین خلق ایران وسائر  فاشیست های چپ اندیش ایرانی  منجمله کادرهای ارشد حزب توده ایران و فدایان خلق مقاؤمت و ایستادگی نمائند . چنانچه قبلأ تذکر بعمل آمد کتله بزرگی از مهاجرین افغان درایران را شهروندان افغانی تشکیل میداد

افغانها در سوریه

که از لحاظ وابسته گی مذهبی با مذهب تشیع تعلق داشتند شاید جالب باشد که همین کتله بینوای مهاجرین افغان که بیشتر شان با قوم شریف هزاره بسته گی داشتند بیش وپیش از هر کتله دیگر مهاجرین افغان که در ایران اقامت اختیارنموده بودند  شکار توطیه های توطئیه گران و دشمنان تاریخی ایران و اسلام گردیده اند ذشت ترین و درعین حال بدنام ترین سناریوی این حمایت آنگاه آشکار گردید که برخی از همان کتله های شیعه مذهب مهاجرین افغان با سؤ استفاده از بی چاره گی و بینوائی دوره مهاجرت نخستین قربانیان شکار ایرانی ها ی مذهبی افراطی و دیگر فاشیست های دوران هخامنشی می شدند . ویکجا با قافله های از بسیج یان معصوم به جبهات جنگ فرستاده میشدند و برخی از آنها به اسارت مخالفان سرسخت رژیم بشاراسد  می افتادند .

اما آخیرأ نشرات وابسته با اصول گرایان مذهبی مانند خبرگزاریی دفاع پرس  که با بسیجیان و سپاه پاسداران ولایت فقیه متعلق میباشند همچنان سایت معروف رجأ نیوز که با هواداران مصباح یزدی ارتباط دارد و خانم فاطمه رجبی همسرغلامحسین  الهام از گرداننده گان اصلی آن بوده است خبر مبنی برحضور و مشارکت برخی از دسته های شیعیان افغانستان در جنگ با سوریه را تحت عنوان افغانستانی ها پیشتازان جهاد ومقاؤمت “  دانسته و نتوانیسته که دیگر این بر اشتراک بی شرمانه اما درعین حال مظلومانه  برادرانی را که ازبد حادثه به ایران پناه آورده بودند از انظار عامه پنهان سازند . این گروهی از تروریست های مذهبی در بخشی از مقاله یعنی “افغانستانی ها پیشتازان جهاد ومقاؤمت  نوشته است که : به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس،‌ مردم افغانستان به لحاظ باورهای اسلامی و عدالت جویانه هر کجا نیاز به جهاد بود، به صورت خودجوش در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند. آنها در دوران دفاع مقدس برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی به ایران آمدند و جانشان را در این راه فدا کردند. آمارها نشان می‌دهد که مردم افغانستان حدود 2 هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام کرده اند. افغانستان و ایران علاوه بر اشتراکات فرهنگی، اشتراکات خونی نیز دارند. ………از فحوای این مقاله و گزارشهای که از اعزام مهاجران افغان به جبهات مقدس حکایت دارد برمی آید که واقعأ سردمداران کنونی حاکم بر سرنوشت ایران از مدیریت جهان دهکده مانند کنونی عاجزبوده لهذا برای اداره امور کشوری به چنین جنایات نابخشودنی رو آورده است .

منبع: دفاع پریس و  رجا نیوز سایت اصول گرایان ایران 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا