گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » پهلوان دوستم :یا افغانستان راآزاد میکنیم یااین گوپیچه کفن ما می شود!!
پهلوان دوستم :یا افغانستان راآزاد میکنیم یااین گوپیچه کفن ما می شود!!

پهلوان دوستم :یا افغانستان راآزاد میکنیم یااین گوپیچه کفن ما می شود!!

nauandeshi kabul 18

                        دوستم امکانات ِبه اندازه ده هزارنفر بصورت مخفیانه ازارگ دریافت نموده است .

نواندیشی کابل : پهلوان دوستم چهره ء معروفی است که همیشه لباس نظامی برتن میکند و خود را مردی می داند که دوبارافغانستان را نجات داده است . البته در جامعه عقب نگداشته شده ای چون افغانستان  که اکثریتی از شهروندان از جنگ و خشونت تغذیه وارتزاق  می شوند پهلوانی و قلدرمآبی کاری آسانی است زیرا مردم فقیر این سرزمین که  برای یک وقت نان خود همه آبرو و وقارشان را در معامله گذشته اند با آسانی زیر تأثیر شعار های عوامانه رهبران ملیشاهای حکومت وحدت ملی و  شبه جهادی قرار میگیرند گفته میشود که وی به اشاره حامد خان  کرزی رئیس پیشین حکومت افغانستان از کاندیداتوریی اشرف غنی حمایت کرده بود که در راستای این حمایت بار مردم ساکن در ولایت بغلان را تهدید کرده بودند که اگر به اشرف غنی رأی ندهند این یک اشتباه نیست بلکه خیانت ملی گفته میشود .

وقتی جنرال دوستم بنام تارومارساختن طالبان به ولایات شما ل سفرکرد در اوج غرائز قدرت خواهی ازریأ ست  حکومت وحدت مالی خواست تا چند هزار نیرو اش را مانند رژیم های کمونیستی گذشته بالخصوص رژیم دکتر نجیب الله تسلیح و تجهیزسازند که به دلائیل پیدا و پنهان نه تنها به این خواست پهلوان دوستم توجه بعمل نیامد بلکه بصورت نامعلوم از سوی مقامات نظامی و امنیتی افغانستان که بیشترین آنها از هواداران تیم تحؤل و تداؤم برهبریی اشرف غنی تعلق داشتند دربرابر وی و هوادارانش  از هیچگونه تبلیغات دریغ نه نمودند . که این نوع برخورد دوستان و راهیان راهش سبب گردید تا از حکومت وحدت ملی فاصله گیرد و در اظهارات هواداران و سخنگویان اش بر این فاصله مهر تائید گذاشت . و با ساس اظهارات  یک کارمند بلند رتبه شورای امنیت که خواست از وی نام برده نه شود به نواندیشی گفت که وقتی آقای دوستم   از حکومت وحدت ملی فاصله گرفت بلافاصله  محمد کریم خلیلی از جانب محمد اشرف غنی وظیفه یافت  تا به هر قیمتی که می شود رضایت  پهلوان دوستم را حاصل کند روی همین معامله چندین هزار میل سلاح و مهمات در اختیار جنرال دوستم قرار داده شد تا در سمت شمال افغانستان علیه مخالفان دولت وحدت ملی بکار گیرد .

لهذا وی در یک سخنرانی آنگاه که رفتن اش به جبهه نبرد را اعلام میکرد در میان چند صد تن از هوادارانش گفت که  یا افغانستان را آزاد میکنیم یا این گوپیچه(۱) کفن ما می شود !!آقای دوستم که معاونت ریاست دولت وحدت ملی افغانستان  نیزدر زندګینامه اش درج میباشد به آواز بلند از هواداران اش پرسید که آیا ما ده هزار نفر میتوانیم دشمن را تارومارسازیم یا خیر ؟ که تمامی حاضران  در گردهم آئی که برای به نمائیش گذاشتن قدرت نظامی و درعین حال پوشالی اش تدویر یافته بود با یکصدا اعلام امادگی نشان دادند . 

۱ : گوپیچه نوع چپن محلی است که پهلوانان و سوارکاران آنرا مورد استفاده قرار میدهند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا