گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » پــرورش نـظامـــیـان افـغــان دراکــادمـــی هــای نظامـــی پــاکستان ؟
پــرورش نـظامـــیـان افـغــان دراکــادمـــی هــای نظامـــی پــاکستان ؟

پــرورش نـظامـــیـان افـغــان دراکــادمـــی هــای نظامـــی پــاکستان ؟

نواندیشی پیشاور : مطبوعات پاکستان به نقل از یک اعلامیه نمائنده گی سیاسی حکومت افغانستان گزارش داده اند که ، برای نخستین بار، شش منسوب نظامی خود را برای فراگیری آموزش های مسلکی به پاکستان فرستاد. سفارت افغانستان در اسلام آباد گفته است که این محصلین مدت ۱۸ ماه در اکادمی نظامی پاکستان آموزش خواهند دید.جانان موسی زی، سفیر افغانستان در پاکستان، در یک اعلامیه مطبوعاتی گفته است که ورود این شش افسر جوان افغان در اکادمی نظامی پاکستان، گام مهمی در راستای بهبود روابط دو کشور است.

Taliban op Isi 06.jpgA

آقای موسی زی در جریان دیدار با این محصلین، از آنان خواست که در تلاش برقراری روابط درازمدت “شخصی و مسلکی” با پاکستان باشند.آگاهان در برابر این اظهارات جانان خان موسی زي گفتند که آقای موسی زی بی انصافی میفرمائند ؛ مگر هزاران جنگجوی که  بنام طالب و تروریست برای نابودی و انهدام ساختار های افغانستان تحت تربیت قرار میدهند شاید از چشم حضرت جانان خان موسی زی در برگهای کلدار و دالر پنهان شده باشد . وقتی از قول آقا موسی زی گفته شد که حاج آقا موسی زي در دیدار با محصلین افغان از آنان خواست که در تلاش برقراری روابط دراز مدت    ” شخصی و مسلکی ” با پاکستان باشند با خنده های گریه دارمتوصل شدند و با زار زار گریستند .!!!

jehad Rahbran wa Estekhbarate pakistan 06

شمار نیرو های اردوی ملی افغانستان هم اکنون ۱۹۵ هزار نفر است که در داخل و خارجی از سوی نظامیان کشور های مختلف آموزش داده شده و تجهیز می شوند. ایالات متحده امریکا و کشور های عضو سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو بزرگترین حمایت کنندگان نیرو های امنیتی و دفاعی افغان اند، اما شماری از سربازان افغان برای فراگیری آموزش های نظامی به هند نیز اعزام شده اند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا