گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » نگاه معامـله گــرانه و” سیـأ “سـی بـه مـرده گان درجمهوری اسلامی ایران!
نگاه معامـله گــرانه و” سیـأ “سـی بـه مـرده گان درجمهوری اسلامی ایران!

نگاه معامـله گــرانه و” سیـأ “سـی بـه مـرده گان درجمهوری اسلامی ایران!

bashar asad crimeneel in serya 18

“مخالفت برای مخالفت” یکی از عوارض و شیوه های  طبیعی سیاست های به حساب می آید که زمامداران و استرژیست های نظام ولایت فقیه ایران  از دیر بدینسو مورد استفاده قرار میدهند . و این روحیه تا سرحد جنون و از نسل های دور در سینه های از زمامداران ایرانی  به میراث رسیده است . هرچند در ایران انقلابی به پیروزی رسید که انقلابیون اراده کرده بودند تا موتور آنرا با افکار بزرگان دینی

مرحوم دکتر علی شریعتی که وی را معلم انقلاب می نامیدند اینگونه باور داشت :

همچون مرحوم دکترشریعتی ،مرحوم  آیت الله مرتضی مطهری ، مرحوم آیت الله طالقانی ،شهید  دکتر سید محمد بهشتی ودیگران به حرکت آورند . اما نفوذ روحانیت اشرافی و متحجرمذهب تشیع با قرئت شرک آلود صفوی از یکسو و از سوی دیگر فقدان عقلانیت اجتهادی در افکارانقلابیونی که تازه به مال و منال رسیده بودند سبب گردید تا تمامی ثمرات  انقلاب آرام ، آرام در دامن متحجران مذهبی  بافتند و سرانجام انقلاب اسلامی ایران  نیزمانند سائر انقلاب های دنیا نتواند بر تاریکی های عالم  نور افشانی انسانی کند . این شیوه  و دیگر عوامل سبب گردید تا انقلاب اسلامی به شیوه معمول انقلابات شکست خورده روی آورد و آن اینکه به کمک خرافات و جعلیات شرک آلود مذهبی همان مناسبات قبل از ظهور دین مبین اسلام در جزیرة العرب بنام احیای عظمت و تمدن هخامنشی که در تقابل با هرآنچه که غیر ازهویت  باستانی فارسیان بودند به چشم نفرت بنگرند .

شهید دکتر بهشتی که از بانیان انقلاب محسوب می شد اینگونه درد دل داشته است 

اما پس از آن که انقلاب اسلامی در ایران از مسیر اصلی اش که نگاه انسانی به قضایای بشر امروزی بود انحراف نمود و نوع ناسیونالیزم ایرانی را با هویت شیعی در آمیخت و نتوانیست برای  نیازهای مدنی و سکولار انسان معاصر نسخه ای عقلانی بر مبنای مکانیزم اجتهاد  جمعی با هویت دینی  تهیه کند برای سرگرم ساختن انسان مظلوم تاریخ به مسخ شخصیت ها و پرداختن به آنچه که تاریخ صدر اسلام تاریخ مظلومیت حضرت علی (رض ) می نامند رو آوردند وویروس چنین بیماری مهلک گذشته پرستی به اکثر مراکز انقلاب نیز سرایت نمود . البته کار سیاست و مدیریت جامعه را بجائی اخوت و برادریی انسانی به نوع ناسیونالیزم امپریالیستی واگذارکرد ، البته غیرازافکار ناسیونالیستی که همیشه با هویت بحیث  تعرفه های اجتماعی کینه میورزیده اند و هنوز هم می ورزند بوده اند برخی از رجال معتقد و آزادی خواهی که تحت تأثیر احساسات و آرمانهای آرمان گرایانه مذهبی با قرئت اومانیستی و عقلانی باقی ماندند . از نظر این گروه ناسیونالیزم بیشتر در چهره های ارتجاعی و خشونت طلب متجاوزمکتب های نژادی و فاشستی شناخته می شود که بر اساس برتری جوئی قومی و تحقیر ملت های دیگر استواراست از نظر این روشنفکران مذهبی ناسیونالیزم یک بیماریی قومی است که ملیت ها و اصالت های فرهنگی دیگر را در جامعه انسانی بصورت آشکارا منتفی اعلام میکنند . این انتقاد بر گرائیش های کنونی حاکم بر انقلاب در ایران که میکوشند تا برتریی قومی و نژادی را با تأویل های مذهبی خود ساخته به اثبات برسانند وارد است ودر حق متحجران مذهبی حاکم بر سرنوشت ایران کنونی صدق میکند . در پرتو چنین قرئت فاشستی شبه مذهبی از جنس شیعی صفوی است که برای رجال برجسته متعلق با دیگر جوامع و اقوام شجرة النسب مصنوعی ترتیب میدهند . که میتوان از رجال برجسته تاریخ و دانشمندان به نام تاریخ افغانستان مانند  مولانا جلال الدین رومی معروف به بلخی ، سید جمال الدین افغانی که از دانشمندان و فلاسفه آزادی خواه سرزمین افغانستان بود ودیگر بزرگان و مفاخربزرگ  تاریخ  افغانستان بودند متعلق به تاریخ و سرزمین ایران بنامند ، البته این نسب سازی مجعول یکی از بزرگترین خصلت های افتخار آمیز نظام ولایت فقیه مطلقه به حساب می آیند .

    مرحوم آیت الله محمود طالقانی از بنیانگذاران انقلاب اسلامی چنین پیش بینی نموده بود 

آخیرأ نیز استفاده ابزاریی از یک رجل فرهنگی و آزاده  یا همان شیخ باقر النمر متعلق به مذهب تشیع در عربستان است که با احساسات متحجرانه و غیر عقلانی سردمداران حاکم بر ایران وی  را بصورت مظلومانه قربانی اهداف فاشستی خویش ساخت و باانتشارخبراعدام شیخ باقر النمر بود که بلادرنگ ملیشه های مسلح بسیج متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به حرکت آمدند و با سر دادن شعار های ضد رژیم آل سعود سفارت عربستان را به آتش کشیدند . اما تعجب آنجا و آنگاه است که این عمل خلاف  هرگونه عرف دیپلماتیک و با یک ریأ کاریی “سیأ “سی مقامات حکومتی جمهوری اسلامی برهبریی حسن روحانی این عمل تروریستی را کار عوامل خود سر دانستند این گــونه اظهارات یکی از عــوارض طبیـــعی “سیأ “ست مزورانه کسانی است که بنام مذهب تروریزم را تیوریزه میسازند ، جالب و سخت شگفت انگیز است که رژیم ولایت فقیه مطلقه ایران سعی دارد تا   در قرن بیست و یکم بشار اسد دیکتاتور خونریز حاکم بر سوریه را فقط برای منافع استعماریی  ایران با زم زم شبه مذهب شیعه صفوی شستشو نماید . و آیت الله خامنه ای رهبر وولی فقیه جمهوری اسلامی بشار اسد را سمبول مقاؤمت ورئیس جمهور منتخب مردم سوریه خواند و اصرار امریکا بر عزل بشار اسد را بی انصافی بنامند .!! 

ببینید که آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب چگونه از شیخ نمر یاد میکند ؟ کور خود بینای مردم !

این مواضع سردمداران ایران بویژه آیت الله خامنه ای درحالی با حمایت از دیکتاتوربشار اسد بیان می گردد که رژیم عربستان نیز در مخالفت با ائتلاف ملی یا همان ارتش آزاد سوریه که یک اپوزسیون مشروع در مقابل دیکتاتور اسد بود گروه داعش را به کمک تمامی شبکه های استخباراتی کشور های منطقه به وجود آورد در چنین اوضاع و شرائط سیاسی بود که اکثر کار شناسان و تحلیلگران امور خاورمیانه این معادله سیاسی  را وجه مشترک هردو رژیم تلقی کردند . زیرا از یکسو ایران با زمینه سازی برای بقای رژیم اسد تلاش میکرد و از سوی دیگر رژیم آل سعود درعربستان  نیز نه می خواست تا رژیم بشار اسد بدست ائتلاف ملی در سوریه ساقط گردد که از نظر اکثر پژوهشگران سیاست های استراتیژیک ایران و عربستان منجربه یک نتیجه میگردید که آن بقای رژیم دیکتاتور اسد بود . قابل یاد آوری است که  زمامداران جمهوری اسلامی ایران در حالی از حقوق بشر سخن میگویند که صدیق ترین فرزندان ایران مانند مهندس میرحسین موسوی که افتخار دو دوره صدارت دوران جنگ عراق علیه ایران را بر عهده داشت مغائر به ابتدائی ترین  حقوق بشری در حصر خانگی به سر میبرند . و داستان های تراژدیک  تارومار ساختن و شکنجه ساختن صدها هزار انسان بی گناه  ایرانی  که به جرم حضور در انتخابات و رأی دادن  به نفع میر حسین موسوی از هیچ انسان آزاده پنهان نه میباشد .

اما شگفت آور ازهمه مواضع برخی سازمان های وابسته به جمهوری اسلامی ایران در افغانستان است که بدون درنظرداشت منافع ملی افغانستان وارد  معرکه ذات البینی رژیم آل سعود و رژیم ولایت فقیه مطلقه ایران  شده اند چنانچه در خبر آمده است که گروه موسوم به مرکز سیاسی فرهنگی تبیان برهبریی سید عیسی حسینی نمائنده آیت الله ناصر مکارم شیرازی در افغانستان و رئیس مرکز تبیان اعدام آیت الله النمر را به شدت محکوم نمودند ، درحالیکه قبلأ نسبت به هرنوع وقائع وحوادث خونینی  که در مصر و سوریه بوقوع می پیوست از این نهاد ها اندکترین صدای برنه می خاست . 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا