گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » نوع بــرادریء استخــاره ای با طالبان ! از زبــان مرشد سید احمد گیـلانی !
نوع بــرادریء استخــاره ای با طالبان !  از زبــان مرشد سید احمد گیـلانی !

نوع بــرادریء استخــاره ای با طالبان ! از زبــان مرشد سید احمد گیـلانی !

nauandeshi kabul 18

پیر سید احمد گیلانی که با استخاره های خاصی توانیسته هویت عربی اش را به شهروندی افغانی مبدل سازد وروی همین دلیل  جانشنین خانقاه قادریه درافغانستان محسوب میشود   ودر عین حال در یک زدوبند معامله گرانه از سوی محمد اشرف غنی دامت فیوضاته که تازه به مریدیی  طریقه قادریه شریف درآمده بحیث رئیس شورای صلح منصوب شده است و توانیسته حضرت پیر گیلانی را قانع سازد که بحیث رئیس افتخاریی شورای صلح از مریدانش تقاضا بعمل آورند تا از جنگ و خونریزی دست کشند و به مانند مرشد وی با استخاره هر آنچه که بنام افغانستان باقی مانده است آرام ، آرام به آتش بکشند ،   در یک گفتگوی صریح و بدون صغری وکبری گفتن ها نَفَس زنان بصورت  علنی  و شفاف مگر با اشاره ،  انتصاب خودش را از نظر طالبان نیز توجیه کرد و اشارتأ به همه مریدانی که تسبیح طریقه عالیه قادریه را در دست می چرخانند که گویا هر آنچه که تا هنوز از هزاران سال تاریخ تمدنی بنام های آریانا ،خراسان و بالاخره افغانستان به جامانده اند با آرامی و معامله به نابودی بکشند . وی که تازه “ریأ” ست شورای صلح را متقبل شده است انتصاب خودش در ریاست شورای صلح را از نظر طالبان اینگونه توجیه کرد . طالبان هم مرا می شناسند و از امروز نه می شناسند ، از سالها سال ابا و اجداد مرا می شناسند امید میکنم که در مذاکرات برای ما نسبتأ آسانتر و مفید تر خواهد بود و انها نیز ممکن است تا حدی زیاد به ما اخلاص و عقیدت داشته باشد .

وقتی از مرشد بزرگ استخاره و جانشین خانقاه قادریه شریف پرسیده شد که ما برای آغاز مذاکرات رودر رو لحظه شماری میکنیم برای آغاز گفتگو های رودر رو بین طالبان و شما ! این گفتگو قرار بود در هفته اول ماه مارچ برگزار شود کی برگزار میشود این گفتگو ؟ حضرت جانشین خانقاه قادریه شریف که با هزاران عذر و منت ریأ ست شورای صلح را تقبل فرموده چنین جواب داد : همراه من نیست این گفتگوی روبرو ! با هیأت دیگر آنها روبرو میشوند و این را من نه می فهمم ! زود میشود به خیالم !وقتی از وی درباره نفوذ پاکستان بر طالبان سوال می شود وی در جواب می فرمائید که : همین طور مردم فکر میکنه مگر با آن حدی که مردم فکر میکنند گمان نه کنم .!!آنها از خود هم یک استقلالیت و اراده خاص دارند باز هم من تشویش ندارم انشأالله مسأله را بصورت درست می بریم و حل اش میکنیم .

Estekhra e ghani

هرچند خبرنگار تلویزیون BBC از وی می پرسند که معمولأ طالبان با کسانی که با آنها درگیر جنگ بودند صلح میکنند در حالیکه شما کمتر با آنها درجنگ بودید بنابراین طالبان شما را طرف خود نه میبینند ! مرشد بزرگ استخاره و جانشین خانقاه قادریه شریف  گفت : ما اصلأ با طالبان در جنگ نبودیم و عده ای زیادی از آنها پیرو طریقه ء اجداد ما اند وه با ما اخلاص دارند و معتقد هستند . وقتی خبرنگار می پرسد که پس طالبها را شما می گوئید که پیرو طریقت تصوفی اند ولی کسانی هم هستند که نزدیک به طریقه یا شاخه وهابیت هستند شما دراین باره چه می گوئید ؟ من هیچ مخالفت با سلفیت ندارم ، سلفیت راه درستی است ما دربسیار چیز ها با هم همفکرهستیم ،ما با آنها مخالفت نه میکنیم ما برادر هستیم و ما مسلمان هستیم . ….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا