گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » مــکثی بر فــتوای دکتر ذاکـــرنــائیک !
مــکثی بر فــتوای دکتر ذاکـــرنــائیک !

مــکثی بر فــتوای دکتر ذاکـــرنــائیک !

Nauandeshi Marefe Islami01

دکتر ذاکر نائیک از مبلغين مشهور ومعرو ف معاصر اسلام است، چون کلمه داکتر هم دراول نامش گره خورده ، شنوند گان جوان وتحصیل کرده های زیادی ، پای سخنانش می نشینند وتعدادی هم درحد بالا به حرف هایش ارج میگذارند، وقتی جوانی سوال میکند ، که آیامیتواند کرسمس ویا جشن تولد عیسی مسیح را به پیروانش تبریک بگوید ؟ آقای دکتر نائیک  بلا درنگ با چنان جدیت وقاطعیت جواب نه می دهد  که گوئی  همین حالا از نزد پیامبرخدا” ص ” از مدینه برای دعوت اسلام  مأمور گشته است ، قضیه را چنان بزرگ وخطرناک معرفی میکند ، که با گفتن کلمه تبریک ، همه چیزمنجمله ایمان مردم  یکباره تغیر می یابند  ، خدای واحد یکتا، شریک پیدا میکند ! زن دار میشود ! 

رابط جنسی بر قرار میشود! پسر تولد میشود، که همان عیسی مسیح است، آنگاه خدای واحد ولم یلد ولم یولد ، بازن وبچه اش مصروف میشود ، از اداره بقیه عالم هستی باز میماند ، ونظم عالم هستی به هم میخورد ! همین استدلال چوبین ومعیوب  اش را همچون شمشیر برهنه برای ممنوع ساختن هرنوع ارتباط محبت آمیز به مثابه شرک و کفر بکار می برد شاید آقای دکتر نائیک نه میداند که  وقتی شما دوستی ویاهمسایه مسیحی دارید ، روز کرسمس اورا می بینید ، چه میشود اگر برایش بگوئید ، کرسمس برایت تبربک باشد ! ، واو هم از اینکه با یک مسلمان عاقل  روبرو شده، خوشحال شود واز شما تشکر کند!

Milade Payambare Sulh wa ...01

 ویا به باور داکترنائیک که مسلمانان خود را در روز جشن سال نومسیحی در خانه های شان محبوس کنند و به قول آقای نائیک  مسلمانان بهتراست در روز کریسمس ازخانه ها  بیرون نشوند و کوشش کنند  اصلا همسایه مسیحی ومشرک خود را نبینید ، واگر خدای ناکرده چنین مصیبتی برای تان پیش آمد، که دیدید! چشم تان را به زمین اندازید وه سرعت خود را کنار بکشید .! نه میدانیم این مبلغ دین مبین اسلام از مقام نبوت حضرت مسیح( ع ) اندکترین آگاهی دارند یا خیر ؟ و آیا نگاهش به هستی و تاریخ بشر مملو از این نوع سفسطه ها است ؟ آیا مفهوم اصل زرین توحید که باید بالاتر از هر نوع مناسبات نژادی در پارادائیم انسانی باید تعبیر و تفسیر گردد با چنین یاوه گوئی های متحجرانه ومملو از خرافات باید نشاندهی گردد ؟ متأسفانه آقای دکتر ذاکر نائیک با احترام به همه کرامت انسانی اش به اجتهاد پویا و دینامیک باور ندارد و احیانأ اگر باورهم داشته باشد یکی ازدانشمندان و  مجتهدان عصر گذشته است که برای نیاز های انسان معاصر نه میتواند نسخه علمی بنویسد . از همه مهم اینکه با تأسف این میتود معرفت خود به چند خدایی می انجامد که برای  پیروان هردین خدایی جداگانه تصور می گردد .اکنون بدنیست همین بحث رادر فقه حنفی نیز دنبال کنیم و آن اینگونه که تعداد زیادی از علما می­فرمایند: در عقاید اسلامی، حضرت مسیح یکی از پیامبران اولوالعزم می­باشد هر چند مسیحیان زیاده­­روی نموده و مسیح  را خدا می­دانند، این موضوع چیزی از محبت و احترام مسلمانان نسبت به عیسی مسیح u نمی­کاهد. کسی که معتقد باشد تبریک عید میلاد مسیح u به مسیحیان حرام است (چون ایشان معتقدند که مسیح خدا است) بدون شک چنین کسی به بیراه رفته است.

Hazrate Masieh az Moqarabane khoda 01

زیرا این تبریک گفتن هیچ ربطی به عقیده و تندروی ایشان ندارد.در صحیح امام بخاری آمده است که: جنازه­ ای از نزدیکی پیامبر گذشت. پیامبر  از جای برخاست، این موضوع بیان کننده­ ی آن نیست که پیامبر ص به خاطر عقیده و باور زن یهودی از جا برخاسته است، بلکه با این کار خواسته است که شکوه و بزرگی مرگ را نشان دهد.تبریک گفتن به مسیحیان به خاطر عید میلاد مسیح و شروع سال نو میلادی ربطی به عقاید ایشان ندارد بلکه تنها مبنایی است برای تاریخ. حضرت عمربن خطاب   مردم را جمع نمود تا حادثه­ای را به عنوان مبنای تاریخ برگزینند نظرات مختلفی ارائه شد، از جمله تاریخ میلادی، تاریخ یهودیت، و…، و اگر آن را حرام  می­دانستند قطعاً سخنی از آن بر زبان جاری نمی­ساختند.

با استفاده از صفحه فیس  بک محمد خُنجی و دیدگاه های فقهی معاصر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا