گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » لجبــــازی بر ســــرنـــوشت مـــــردم ! رییس غنی: استانکزی وزیردفاع آینده‌ ما خواهد بود. عطا محمد نور: معرفى ستانكزى بحیث وزیردفاع بی حرمتی به خون رهبر جهاد است .!
لجبــــازی بر ســــرنـــوشت مـــــردم ! رییس غنی: استانکزی وزیردفاع آینده‌ ما خواهد بود. عطا محمد نور: معرفى ستانكزى بحیث وزیردفاع بی حرمتی به خون رهبر جهاد است .!

لجبــــازی بر ســــرنـــوشت مـــــردم ! رییس غنی: استانکزی وزیردفاع آینده‌ ما خواهد بود. عطا محمد نور: معرفى ستانكزى بحیث وزیردفاع بی حرمتی به خون رهبر جهاد است .!

nauandeshi kabul 18

نواندیشی کابل : شاید بوی خوش جاگزینی معصوم ستانیزی از کوچه های فرعی خرابه های حکومت وحدت ملی به مشام عطأ محمد نور متولی دائیم العمر روضه مزارشریف رسیده بود که یک دود سیاه و ناگهانی  ازدود روهای فیس بک  روضه شریف بلخ بلند شد و چنین نوشت :

 ديدگاه حزب جمعيت اسلامى افغانستان در پيوند با پخش شايعاتى مبنى بر نامزدى معصوم ستانكزى در پست وزارت دفاع ملى

هموطنان عزيز، مردم آزاده و سربلند كشور !

در اين روز ها خبر هايى بگوش ميرسد كه گويا معصوم ستانكزى به عنوان نامزد وزارت دفاع ملى معرفى مى شود.مى خواهم ديدگاه حزب جمعيت اسلامى و رياست اجرايى اين حزب را در اين مورد با مردم در ميان گزارم. با آنكه حزب جمعيت اسلامى به عنوان يك جريان فعال و فراگير سياسى كه به عنوان آيينه تمام نماى اقوام كشور شناخته شده است، بار ها به دليل حفظ ثبات كشور در برابر بسيارى از عملكرد هاى حكومت، گذشت را پيشه كرده و مصالح علياى اين سرزمين را حرمت كرده است، اما ديده مى شود كه اين رويكرد را به مثابه ضعف اين جريان بزرگ پنداشته و اينك دارند دولت مردان ما دچار يك خبط سياسى و خطاى تاريخى مى شوند. معرفى معصوم ستانكزى كه قاتل رهبر فرزانه جمعيت اسلامى شناخته شده است، در يك پست كليدى، چيزى كمتر از پا گذاشتن روى ارزشهاى ملى و بى حرمتى به خون مقدس رهبر شهيد ما نيست. چگونه سران حكومت وحدت ملى به خود حق مى دهند كه حتى اين تصور بيهوده را در ذهن بپرورانند و با خون استاد شهيد بازى كنند.

Ustad Rabanii shahadat21

بازى با خون استاد برهان الدين ربانى شهيد بازى با سرنوشت و انديشه ملت ماست و مسول عواقب آن كسانى اند كه به چنين كارى مبادرت مى ورزند. با آنكه من قبلاً نيز تذكر داده بودم كه اگر ستانكزى شريك رويداد حمله تروريستى به جان استاد شهيد باشد و يا هم در اين باب غفلت كرده باشد، مستوجب اعدام است وبس. بازهم اعلام مى كنم كه من روى اين خواست خود همچنان تاكيد مى دارم.سران حكومت بايد ميان خودگذرى و ضعف، مصلحت ملى و نا توانى، تميز قايل شوند. موج خشم ملت را مانع شدن، كار دشوار است و نا ممكن.چشم براه ديدگاه هاى ارزنده و مفيد هموطنان عزيزم درين مورد هستم.لازم به ذكر است كه آنچه تذكر رفت ديدگاه سياسى من از نشانى حزب جمعيت اسلامى است.

Rabani , hekmatyar and Gholam Eshaq khan.jpg 17

اما رئیس غنی نیز که با داشتن سوابق کوچی گری و یکدنده گی شهره خاص و عام است امروز در یک جلسه ء ای که به بخاطر شانزدهمین نشست گروه بین المللی تماس در ارگ دائر شده بود پس از ایراد سخنان زیادی که معمولأ عوام الناس بر آن پی نه میبرند و برای اعلام این خبر بی ارتباط با مسأله  کنفرانس لحظه شماری میکرد بصورت آشکار اعلام کرد که : “من خوشحال هستم که اعلام می‌کنم که آقای استانکزی وزیر دفاع آینده‌ ما خواهد بود.” آگاهان نه فهمیدند که اولأ این گونه اعلامیه  چی ارتباطی با اجندای کنفرانس داشته است ؟ و ثانیأ چگونه نهادی موسوم به پارلمان افغانستان را از نظر انداختید ؟ و بصورت مطلق حکم می فرمائید که گویا  آقای استانکزی وزیر دفاع آینده‌ ما خواهد بود !؟ تحلیل گران یکدنده !! نیز نتیجه گیری اخلاقی نمودند که در جامعه ای که که مزد گورکن از آزادی آدمی افزون تر باشد همه چیز ممکن است .!!

_______________________________________________________________________________________________________________________________

منابع : صفحه فیس بک عطأ محمد نور متولی  مقتدر و مدام العمر ولایت بلخ و روضه شریف 

رادیو آزادی 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا