گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » قطرمیزبان گفتگوی طالبان با طالبان !
قطرمیزبان گفتگوی طالبان با طالبان !

قطرمیزبان گفتگوی طالبان با طالبان !

Nauandeshi and Pugwash Confrance

یک نهاد به ظاهر تحقیقاتی بین المللی موسوم به “پگواش” PUGWASH از طرف‌های درگیر جنگ اعم از طالبان حاکم و طالبان در انتظار حاکمیت که اتفاقأ به دلیل اعتراف صریح گروه طالبان  بر انجام جنایات خونین جنگجویان موسوم به تحریک طالبان هیچ یکی از ستون های پنجم در اداره مافیائی کابل که در گذشته نیز بر انجام عملیات خونین شهرت داشته اند جرئت حضور عینی در مذاکرات صلح ندارند  دعوت کرده تا در نشستی در دوحه، پایتخت قطر که فردا شنبه مورخ ۲۳ جنوری سال روان مطابق با سوم دلو ۱۳۹۴ در دوحه پایتخت قطر اشتراک نمایند .

گروه طالبان که تازه مسؤلیت حمله بر زنان ومردانی که گناه شان اطلاع رسانی بوده بر عهده گرفته اند  با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرده که نمایندگان دفتر سیأ سی خود را به این اجلاس خواهند فرستاد.

Pugwash Councel

شاید تعجب آورباشد که برخی از فعالان سیاسی و مدنی افغانستان جنگ زده  نیز که به این نشست دعوت شده‌اند،  گفته‌اند که در این اجلاس شرکت می‌کنند. موسسه پگواش PUGWASH پیش از این هم چند بار اقدام به برگزاری نشست‌هایی با شرکت نمایندگان طرف‌های درگیر، گروه‌ها و نهادهای مدنی افغانستان کرده است. از جمله در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در دبی و سال گذشته در دوحه، چنین نشست‌هایی را برگزار کرد. 

ازسوی دیگر ذبیح الله مجاهد و یکی از سخنگویان  بزرگترین گروه طالبان برهبریی ملا اختر منصور  نه تنها مسؤلیت حمله بر بی گناهان وابسته به طلوع نیوز را بر عهده گرفته اند بلکه در گفتگو با رادیو آزادی و رادیو BBC بنگاه نشراتی بریتانیا گفته اند که هیأت طالبان برهبریی  آقای شیر محمد عباس ستانکزی مسؤل دفتر سیاسی طالبان در قطر شرکت خواهند کرد آگاهان گفتند که شرکت در این مراسم که از نمائنده های طالبان مسلح نیز در آن دعوت شده جز مراسم تجلیل وصحه گذاشتن بر جنایات خونینی که افراد مسلح موسوم به طالبان علیه کارمندان بی گناه یک شرکت موسوم به مو گروپ وابسته به شبکه جهانی  طلوع نیوز چیزی دیگری نیست .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا