گـزیده اخبــار
خانه » بین المللی » طالبان من راپدرمیخوانند،بانوازشریف همکاری میکنم” سمیع الحق”
طالبان من راپدرمیخوانند،بانوازشریف همکاری میکنم” سمیع الحق”

طالبان من راپدرمیخوانند،بانوازشریف همکاری میکنم” سمیع الحق”

 Samiulhaq and Parwez khatak KPK Chifminister meting21
 مولانا سمیع الحق حین ملاقات با پرویز ختک نامزد تحریک انصاف برای نخست وزیریی ایالتی پشتونخواه 

    طالبان من را پدر میخوانند و با نوازشریف همکاری میکنم  “مولا نا سمیع الحق “

نواندیشی – پیشاور : مولانا سمیع الحق رهبر جمیعت العلمای پاکستان( جناح سمیع الحق) پس از انجام ملاقاتی که با آقای پرویز ختک نخست وزیر ایالتی صوبه سرحد ( ایالت پشتونخواه ) در اکوره ختک مرکز دارلعلوم حقانیه که در سی کیلومتری پیشاور قرار دارد داشت  طی یک کنفرانس مطبوعاتی به خبر نگاران گفت که آقای نواز شریف رهبر حزب مسلم لیگ و نخست وزیر منتخب پاکستان با ارسال پیام مهم خود که توسط شخص بانفوذ و قدرتمند جامعه پاکستان به وی ارسال داشته است از آقای سمیع الحق خواستار همکاری شده ووی نیزازانجام  هرنوع همکاری با نوازشریف اطمینان داده است . گفته میشود که این پیام بدست جنرال حمید گل سابق رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان I.S.I تسلیم مولانا سمیع الحق شده است.

samiulhaq in Iran Summet 21

ازسوی دیگرگفته میشود که مولانا سمیع الحق این پدرمعنوی طالبان افغانستان !! میان نوازشریف و عمران خان رهبر جنبش برای عدالت پاکستان ( تحریک انصاف ) برای همکاری با مسلم لیگ به رهبریی نوازشریف میانجگری میکند و این وساطت توسط نامه همین نامه ای که از سوی نوازشریف عنوانی مولانا سمیع الحق ارسال گردیده ، تقاضا شده بود . از سوی دیگر نوازشریف زهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف و نامزد نخست وزیریی پاکستان نیز در یک گردهم آئی که در شهر لاهور برگزار کرده بود از میانجگریی  دولت وی با طالبان و سائر نیروهای  مخالف حکومت نوازشریف در پاکستان از مولانا سمیع الحق یاد آوری نمود که وی با دقت کامل مسأله گتگوبا طالبان و دیگران را به پیش خواهند بر و  با جلب همکاری آقای سمیع الحق گام های مؤثری را برداشته است .

Samiulhaq and Afghan Taliban 21

همچنان مولانا سمیع الحق طی همین کنفرانس مطبوعاتی خاطر نشان نمود که نود و پنج فیصد طالبانی که به گفته وی در افغانستان جهاد !! میکنند مرهون وی و دارالعلوم حقانیه اند که اکثریتی از آنها فارغ همین مدرسه اند . آقای سمیع الحق مرشد معنوی طالبان به پرویز ختک نامزد حزب تحریک انصاف پاکستان برهبریی عمران خان برای  نخست وزیریی ایالتی صوبه پشتونخواه  گفت که نوازشریف از قدرت معنوی و نفوذ اش بر طالبان آگاهی کامل دارد که چگونه  نود وپنج ۹۵ در صد طالبان افغانستان وی را پدرمعنوی میخوانند .؟!  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا