گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » شیخ النمریکی ازمبارزین ضدرژیم بشاراسدبه جرم آزادی خواهی توسط رژیم آل سعود اعدام شد
شیخ النمریکی ازمبارزین ضدرژیم بشاراسدبه جرم آزادی خواهی توسط رژیم آل سعود اعدام شد

شیخ النمریکی ازمبارزین ضدرژیم بشاراسدبه جرم آزادی خواهی توسط رژیم آل سعود اعدام شد

Nauandeshi Qaira 10

نواندیشی قاهره : دراعلامیه یی که از سوی وزارت داخله رژیم داعشی عربستان منتشر شده است گفته شده که امروز حکم اعدام ۴۷ تن از مخالفان رژیم آل سعود به اجرأ درآمد و به قول این اعلامیه به جزای اعمال شان رسیدند . حکم این اعدام در حالی مورد اجرأ قرار می گیرد که آیت الله شیخ النمر یکی از اعدام شده گان طی سخنرانی های آتشین اش هرگونه فساد و ظلم را خلاف نصوص دین مبین اسلام خوانده و رژیم بشار اسد را به شمول رژیم غاصب آل سعود  یکی از فاسد ترین رژیم های منطقه عنوان کرده بود  .

شبکه المیادین در خبری فوری به نقل از برادر آیت الله نمر اعلام کرد: امیدواریم واکنشها در سطح این حادثه فجیع و دردناک باشد و از اقدامات مسالمت آمیز فراتر نرود.حکم اعدام آیت الله نمر در عقرب  ۱۳۹۴ در دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی آل سعود تأیید شد و برگه‌ ای به همین منظور به وزارت داخله رژیم عربستان  ارسال شد تا امضای پادشاه برای انجام این حکم از دفتر پادشاهی گرفته شود.

دادگاهی در عربستان در ۱۵ اکتبر  ۲۰۱۴ ( ۲۳ میزان  ۱۳۹۳) با مطرح کردن اتهامات ادعایی “فتنه انگیزی در کشور،” حکم اعدام آیت الله نمر را صادر کرد.دادگاه محاکمه آیت الله نمر در مارچ  ۲۰۱۳ (حوت  ۹۲)  آغاز شد و مدعی العموم  عربستان در آن زمان با متهم کردن وی به فتنه انگیزی، اعدام ایشان را خواستار شد. آیت الله نمر در هشتم جولای  ۲۰۱۲ (۱۸ سرطان ۹۱) به دست نیروهای امنیتی بازداشت شد. از سوی دیگر جبهه خلق برای آزادی فلسطین در برابر این جنایت آل سعود واکنش نشان داده و به شهادت رساندن آیت الله النمر را بزرگترین  ” فتنه ” در جهان اسلام و بشریت خواند بر پایه این گزارش، شیخ نمر، پس از شنیدن این حکم، نامه ای به مادرش نوشت، و ضمن سپاسگزاری از خداوند، تاکید کرده بود که تسلیم خواست خداست.

متنِ نامۀ شیخِ شهید از این قرار است:

“ام جعفر، مادرِ صبورم، خدا را در همه حال سپاس می گویم. خدا به خاطر هر آن چه برایمان نوشته است، شکر کن. آن چه خدا برای ما مقدر می دارد، از آن چه ما برای خود می خواهیم بهتر است؛ و آن چه او برای ما بر می گزیند، از آن چه ما برای خود اختیار می کنیم بهتر است. ما چیزی برای خودمان می خواهیم و خدا چیزی دیگر برای ما می خواهد، اما انتخابی که خداوند برای ما می کند، پسندیده تر است. ما وقتی چیزی را می خواهیم می گوییم خدایا، آن چه نزد تو بهتر است را برایمان مقدر کن.همه امور و خلایق، در قبضۀ خدای تبارک و تعالی هستند و هیچ کس نمی تواند بدون خواست خدا، قدم از قدم بردارد، هیچ چیزی از چشم خدا پنهان نمی ماند و هیچ کاری از حیطه ارادۀ خدا خارج نیست، بنابراین مادر، همین کفایت می کند. تا وقتی که همه امور، از چشم خدا پنهان نمی ماند و هیچ کاری از حیطه ارادۀ او خارج نیست، همین مساله، ما را بس است. تو را به خدا می سپارم و از او می خواهم تو را نگه دارد. خداحافظِ تو و همه.

عزیزت، شیخ نمر النمر”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا