گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » سنگسارعمل ضددینی با توجیه دین ستیزانه،حادثه غور فراترازیک جنایت؛
سنگسارعمل ضددینی با توجیه دین ستیزانه،حادثه غور فراترازیک جنایت؛

سنگسارعمل ضددینی با توجیه دین ستیزانه،حادثه غور فراترازیک جنایت؛

Masheed nam Sangsar 04

بدون تردید حادثۀ غم انگیز غور به مفهوم عمق فاجعۀ دینی در جهان اسلام و بویژه در افغانستان جنگ زده زمانی واقع می شود که دین در پنجه های آهنین تحجر اسیر شده است و توانایی های پویایی و بالنده گی خود را در حال از دست دادن است. قرائت دینی به موزه های سیاسی قدرت افگنده شده و ارزش های دینی در جامعه ما خوار و زبون شده است و بالاخره دین در چنگال مشتی جاهل و ناآگاه به ابزار عقده گشایی و استبداد بدل شده است و شماری دینداران جاهل و بی خبر در خدمت این گونه افراد قرار گرفته. این افراد اند تراژیدی های دردناک فراتر از قتل فرخنده را سازماندهی می کنند. حادثه یی که وجدان انسانیت را تکان داد و دینداران را به سوگ نشاند و حادثۀ غور نه تنها دین را مظلوم تر از گذشته نشان داد؛ بلکه عظمت دین و قدرتمندی دین را سخت زیر سوال برد.آری رخداد سنگسار یک خانم در غور نه تنها خلاف دین است و با روحیۀ دین سازگاری ندارد؛ بلکه عملی است دین ستیزانه که دین از آن نفرت دارد و عاملین آن جز دشمنان خدا و رسول و نوکران شبکه های جهنمی شخص دیگری نمی باشند که هدف شان بدنام کردن و راندن دین از جامعه است و ایجاد نفرت دینی در میان مردم تا بساط دین از جامعۀ بشری برچیده شود و دین بحیث پدیدۀ انسان دشمن مطرح شود.

سنگسار در غور

هرچند در عقب این رخداد ها دستان کلانی دخیل اند و اما جهل و نا بخردی دین داران ساده لوح و احمق زمینه ساز همجو فاجعه های دردناک است. در حالی که شرایط سنگسار در اسلام آنقدر دشوار و واقع نشدنی است که در اصل چنین حادثه یی رخ نمی دهد. گفته شده است سنگسار زمانی بر یک خانم روا است که دو مرد و یا چهار زن یک جایی شهادت بدهند که عمل زنا را طوری با چشمان شان مشاهده کرده اند که به قول پیامبر اسلام به گونۀ “تیر شدن تار در نیفال سوزن” باشد.

foto From Girle shi is Stonden in Ghoor 04

در حالی که چنین حادثه غیر ممکن است که دو مرد و یا چهار زن یک مرد و یک زن را در حال انجام زنا دیده باشند. شرایط از آن رو دشوار قید شده است که چنین حالتی در اصل رخ نمی دهد که یک زن و یک مرد را دو مرد یا چهار زن با چشمان شان در هنگام عمل زنا دیده بتوانند. شاید داستان زنی را شنیده باشید که نزد پیامبر می آید و به عمل زنا با مرد نامحرم اعتراف می کند که از او .حمل گرفته بود واما پیامبر بار بار او را تادیب می کند و برایش می گوید دیوانه شده است و اما زن به تکرار به عمل زنا اعتراف می کند. پس از یک سال و یا اضافه تر بالاخره از گنایش صرف نظر می شود و دلیلش شکنجه های روانی یی دانسته شده که آن زن تا ولادت کودک خود و پس از آن تحمل کرده بود. گفتنی است که در اکثر موارد حکم زمانی بر زانی و زانیه اجرا می شود که به گناۀ خویش اعتراف کنند و از لحاظ شرعی تنها حکم سنگسار بر زن شوهر دار جاری می شود که پیش از آن علل و عوامل پیشنۀ آن نیز باید بررسی شود که این بررسی ها بر نحوۀ اجرای حکم تاثیر گذار است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا