گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » سایت خبریی افغانستان نیؤز عامل شکست مذاکرات میان دوکاندید را سیاسی نه بلکه اخلاقی خواند .
سایت خبریی افغانستان نیؤز عامل شکست مذاکرات میان دوکاندید را سیاسی نه بلکه اخلاقی خواند .

سایت خبریی افغانستان نیؤز عامل شکست مذاکرات میان دوکاندید را سیاسی نه بلکه اخلاقی خواند .

salim Majaaz afghannews 12

نواندیشی کابل : سایت افغانستان نیوز که توسط دکتر سلیم مجاز معین وزارت عدلیه رژیم دکتر نجیب الله سرپرستی میشود علت شکست مذاکرات میان دوکاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هریک دکتر اشرف غنی احمدزی رهبر گروه  تحؤل وتداؤم و دکتر عبدالله ، عبدالله رهبر تیم اصلاحات وهم گرائی رهبری میشوند طی گزارشی نوشت :

sait afghanistan newas wa Elate shekaste Muzakerat 12

عوامل اساسی شکست مذاکرات داکتر عبدالله و اشرف غنی احمدزی

به اساس اطلاعات دقیق ازیک تن از نزدیکان یکی از شخصیت های فوق که از افشای نام اصلی خود امتناع ورزید ، علت عمده و اساسی شکست مذاکرات و ایجاد بنبست کنونی ، تقسیم قدرت وتعیین صلاحیت های رئیس اجرایی نی بلکه دو موضوع کوچک است که شاید ، هیچ تصور آنرا نکرده باشید . این دو موضوع عبارتند از : 
اول – افراط ، در نوشیدن مشروبات الکلی در جریان مذاکرات شبانه در خانه های یکدیگر.
 
دوم – هنگام داخل شدن و خارج شدن از دروازه ها . مسابقه پیش قدمی ، به جلو رفتن سریع ترو سبقت یک کاندید ، نسبت به کاندید رقیب.
 با وجود آنکه در بیش از نود پنج در صد تمام مسایل مورد تنازع ، تیم های هر دو طرف به توا فق رسیده اند ، پیشقد می از یکدیگر هنگام داخل شدن و خارج شدن از دروازه ، در حالت نشئه و مستی ، توهین بزرگ طرف مقا بل ، تلقی شده ، تمام توافقات و منافع وطن را ضرب صفر ساخته است. این دو موضوع کوچک ، موجب شده تا در آخرین ملاقات ، گیلاس های مشروب را بالای یکدیگر پرتاب کنند وبا هم ، دست به یخن شوند .

البته سایت افغانستان نیوز این اتهام را درحالی به هردو کاندید محترم می بندند که آقای زلمی رسول در نخستین دور انتخابات کاندید مورد حمایت آقای دکتر سلیم مجاز گرداننده اصلی سایت افغانستان نیوز و در دور دوم  محترم دکتر اشرف غنی را مناسب ترین فردی برای رهبریی کشور افغانستان می خواند . البته آنچه که بیش از همه شگفتی تحلیل گران را به خود جلب کرده است این است که چگونه  یک شخص سیکولار که به باور وی دیانت را نباید با سیاست خلط کرد  استفاده از مشروبات الکلی را به هرمقداری که باشد در امر مسائل حساس ملی مضر میدانند  و به گفته نویسنده مطلب ” تمام توقعات و منافع ملی ” را ضرب صفر ساخت است . 

منبع : سایت افغانستان نیوز 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا