گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » رهبرایران : بشار اسد برخاسته ازمتن مردم است ؟ پوتین:”ما متعهدیم که برخلاف برخی‌ها به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم.!
رهبرایران : بشار اسد برخاسته ازمتن مردم است ؟ پوتین:”ما متعهدیم که برخلاف برخی‌ها به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم.!

رهبرایران : بشار اسد برخاسته ازمتن مردم است ؟ پوتین:”ما متعهدیم که برخلاف برخی‌ها به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم.!

Nauandeshi Qaira 10

 

نواندیشی قاهره :مطبوعات بین المللی به شمول رسانه های جمهوری اسلامی ایران  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که برای شرکت در نشست رهبران کشورهای صادر کننده گاز به ایران سفر کرده بود بلافاصله پس از ورود به تهران، با آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در مقر او دیدار کرده است.این دیدار که بتاریخ دوم قوس سال جاری انجام گرفت  بطور گسترده در مطبوعات ایران و منطقه بازتاب یافت  به گزارش مطبوعات ایران ۲این ملاقات که تا ۲ ساعت به طول انجامیده است در آن بسیاری از مسائل منطقه و جهان  بر اساس گزارش ها، آیت الله خامنه ای در این دیدار “آقای پوتین را شخصیت برجسته‌ای در دنیای امروز” خوانده و از همراهی این کشور در جریان مذاکرات اتمی و از مواضع روسیه در برابر بحران جاری در سوریه تمجید کرده است.رهبر ایران به “همکاری مناسب تهران- مسکو” در عرصه‌های سیاسی و امنیتی اشاره کرده و مواضع آقای پوتین “به ویژه در یکسال و نیم اخیر” را “خیلی خوب و مبتکرانه” توصیف کرده است. آیت الله خامنه ای به رئیس جمهور روسیه گفته “آمریکایی‌ها همیشه تلاش می‌کنند رقبای خود را در موضع انفعال قرار دهند اما شما این سیاست را خنثی کردید آیت الله خامنه‌ای اصرار آمریکایی‌ها بر رفتن بشار اسد یعنی رئیس‌جمهور قانونی و منتخب مردم سوریه را از جمله نقاط ضعف سیاست‌های اعلامی واشنگتن دانستند و افزودند: رئیس‌جمهور سوریه در انتخاباتی سراسری رأی اکثر مردم سوریه را با دیدگاه‌های «سیاسی، مذهبی و قومی مختلف» به‌دست آورده و آمریکا حق ندارد این رأی و انتخاب مردم سوریه را نادیده بگیرد.

جنایات رژیم اسد 24

در این دیدار دوساعته آقای پوتین نیز گفتند که “ما متعهدیم که بر خلاف برخی‌ها به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم.! و هیچ‌وقت در پشت پرده اقدامی بر ضد دوستانمان انجام ندهیم و اگر اختلافی هم داشته باشیم، با صحبت به تفاهم برسیم.” البته هیچکسی ندانیست که چرا آقای پوتین این گونه ادبیات را بکار برد ؟

.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا