گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » رئیس غنی :هدف ما این است که جیب های دهقانهای ما آنقدر پرشودکه جای نداشته باشند.!
رئیس غنی :هدف ما این است که جیب های دهقانهای ما آنقدر پرشودکه جای نداشته باشند.!

رئیس غنی :هدف ما این است که جیب های دهقانهای ما آنقدر پرشودکه جای نداشته باشند.!

nauandeshi kabul 18

نواندیشی کابل : امروز شنبه مورخ اول حوت ۱۳۹۴ رئیس حکومت وحدت ملی افغانستان وقتی از خواب سنگین شاهانه بلند شد پس از صرف صبحانه مستقیمأ بسوی قصر سلام خانه حرکت کرد و در کنفرانسی اشتراک نمود که توسط وزارت زراعت و مالداری تدویر یافته بود ابتدا اسدالله ضمیر وزیر زراعت در خصوص برنامه‌های رشد وانکشاف وزارت زراعت صحبت نمود و در مورد اهداف کنفرانس مذکور نیز معلومات ارائه کرد.

سپس محمد نعیم، حاجی اسدالله و خانجان الکوزی به نمایندگی از دهاقین، متشبثین و سکتور خصوصی صحبت نمودند و مشکلات و پیشنهادات مشخص شانرا در زمینه‌های رشد، واردات محصولات زراعتی و بازاریابی به رئیس جمهور مطرح کردند. رئیس جمهور گفت، دهقان به تقسیم عادلانۀ آب نیاز دارد و این وظیفۀ دولت است که در زمینه تقسیم آب عدالت را تأمین نماید. او به وزارت زراعت هدایت داد که در مورد تقسیم عادلانۀ آب از تجارب و دانش علما، بزرگان و مردم استفاده نماید.رئیس غنی گفت، کاریزهای آب نمونۀ خوب تقسیم عادلانۀ آب است، وی به مسؤولین مربوط هدایت داد که از طریق برنامۀ همبستگی ملی به منظور رسیدن آب به مزارع، کانال‌های آب را ترمیم نموده و جویچه‌ها و کاریزها را به شکل اساسی آمده سازند.رئیس اشرف غنی خاطر نشان کرد، به منظور جلوگیری از غصب زمین به تمام والی‌ها هدایت داده است که زمین‌های غصب شده را دوباره به مردم برگردانند.جالب ترین سخنان شعار گونه آقای رئیس محمد اشرف غنی سابق احمدزی آنجا بود که وی حضور تمامی اعضای دولت یا وزیران کابینه در این کنفرانس لازمی دید و از مردم خواست که برای شان بگویند که در این کنفرانس شرکت نمایند .

کنفرانس زراعتی 20

البته هیچ کسی ندانیست که چرا برای اشتراک اعضای کابینه حکومت وحدت ملی افغانستان در چنین کنفرانس ها از مردم کشور بویژه از حاضران این جلسه خواست تا به وزیران کابینه بگویند که در این گونه جلسات اشتراک نمایند ؟ .!!زیرا وی میتواند هرگاه چنین محافلی برگزار میشود از تمامی اعضای دولت بخواهند تا در اینگونه محافل بصورت اجباری شرکت نمایند .  البته پس از آنکه آقای رئیس غنی بصورت عوام فریبانه شعار های تأسیس بیست ویک بند آب در سرتاسر افغانستان صحبت کرد و گفت که ما آبها را مهار میکنیم و دیگر زمینه ساز پرداخت  احمق پولی ” نه خواهیم بود . همچنان وی ضمن تقدیر از باغداران کشور درحالیکه بصورت غیرمعمول به جیب هایش دست میبرد گفت که هدف ما این است که جیب های  دهقانهای ما آنقدر پرشود که جای نداشته باشند .! جالب ترین سخن وی که در عین حال از یک حقیقت برازنده اجتماعی پرده برداشت این بوده که وی در امر انکشاف جامعه بیشتر بجایی علم و آگاهی بر تجربه بومی حسا ب بازکرد و این چیزی بوده که وی در تمامی مدت زندگی اش در افغانستان بصورت ریأ کارانه و مزورانه خود را در جامه دومین متفکر جهان به قصر “ریأ “ست جمهوری رساند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا