گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » رئیس غنی : من به حیث سرقومندان اعلی قوای مسلح به نیروهای امنیتی و دفاعی کشورم میبالم. نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شهامت و قهرمانی از حالت تدافعی بیرون آمدند و در زودترین زمان ابتکار عمل را در دست گرفتند.
رئیس غنی : من به حیث سرقومندان اعلی قوای مسلح به نیروهای امنیتی و دفاعی کشورم میبالم. نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شهامت و قهرمانی از حالت تدافعی بیرون آمدند و در زودترین زمان ابتکار عمل را در دست گرفتند.

رئیس غنی : من به حیث سرقومندان اعلی قوای مسلح به نیروهای امنیتی و دفاعی کشورم میبالم. نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شهامت و قهرمانی از حالت تدافعی بیرون آمدند و در زودترین زمان ابتکار عمل را در دست گرفتند.

The YouTube ID of 9_BZYuRwMtc&t=10 is invalid.

نواندیشی کابل : امروز شنبه ۱۶حوت ۱۳۹۳مطابق هفتم مارچ ۲۰۱۵ میلادی آقای اشرف غنی به شورای ملی افغانستان رفت و شاه نزدهمین اجلاس مشترک پارلمان افغانستان را رسمأ افتتاح نمود وی در سخنانش مانند همیشه شعار داد و خواست باز هم در چشم مردم بیچاره افغانستان خاک اندازد و از اینکه چندین سال ریاست کمیسیون انتقال قدرت از نیروهای خارجی به افغانها را بر عهده داشت سعی نمود آرتش افغانستان را در چهار چوب همان وظائفی که بحیث رئیس کمیسیون انتقال قدرت  بر عهده داشت تحرکات آخیر را اشتباه عده ای که اردوی ملی را ناتوان میدانیستند به حساب آورد  و تغییروضعیت جنگ  در ولسوالی دانگام ولایت کنر ها را از فتحوحات ارتش ملی دانیست و گفت که ما در برابر مقابل بدخواهان عملیات ذوالفقار را براه انداخته ایم که با موفقیت به پیش برده میشود . درحالیکه دکتر عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی افغانستان نیز در محفل امروزی حضور داشت حتی سبب نگردید تا  ازتک گوئی های که بیشتر با ادبیات یک دیکتاتور مدرن از سوی  اشرف غنی بیان می گردید جلوگیری شود .

Rauof Ebrahemi and parlment 07

این بدان معنا بود که والاحضرت اشرف غنی  احمدزی  تا هنوز هم از خوابهای سنگین  دوران عصر حجر بیرون نه آمده است . زیرا وقتی آدمی با چنین شالارتانی  آنهم در جامه یک روشنفکر سکولار ی که با جنبه های خرافاتی مذهبی همرنگ هرلحظه ای از هر جماعت میشود سخت تعجب آور ودرعین حال درناک در حوزه سرنوشت یک جامعه است . شاید خود آن جلالتمآب نیز ندانیسته باشد که وی در سخنرانی امروز اش چه گفت و چه نتیجه خواهند داد ؟ البته در نزد  تحلیل گرانی که به دور از حوزه قدرت و ثروت به کنکاش مسائل می پردازند روشن است که والاحضرت محمد اشرف غنی براستی هم دچار بیماریی صعب العلاج الزایمر شده است ، زیرا هیچکسی اراده واقعی برای محو تروریزم در وجود قدرت های منطقوی را نه میبیننداین تنها والا حضرت محمد اشرف غنی است که میفرمائند امروز بیش از هرزمان دیگری در کشور های منطقه تغیرات مثبتی مبنی بر یک تحول اساسی را می بیند . البته تنها نکته ای جدید و قابل بحثی که ممکن است از آن وجیزه ای از وجیزه های زرین متعلق به والاحضرت محمد اشرف غنی بدانند و آن حضرت را نیز مخترع این کشف بزرگ دانیست انتقال و تغییر  القاعده  به داعش است که هرچند دیگران آنرا قبلأ میدانیستند اما این کشف تازه را متعلق با جناب والاحضرت به حساب آورند . اما چنانچه گفتیم همیشه جناب رئیس غنی عاشق کلیماتی ا ست  که با میتود مفرد متکلم استفاده میکنند بخصوص القاب نظامی و سیاسی را در جائی از این سخنرانی چنین بیان کرد : به صراحت میگویم که من به حیث سرقومندان اعلی قوای مسلح به نیروهای امنیتی و دفاعی کشورم میبالم. نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شهامت و قهرمانی نه تنها طرح دشمن را ناکام کردند بلکه از حالت تدافعی بیرون آمدند و در زودترین زمان ابتکار عمل را در دست گرفتند. توطیه دانگام ناکام شد. عملیات ذوالفقار با کامیابی تمام در هلمند با همآهنگی قوی بین نیروهای امنیتی ما جریان دارد.    همچنان آقای محمد اشرف غنی در جایی دیگری ازاین سخنرانی گفت : زما دهدایت په اساس، خارجه وزارت کې ډیر زر اصلاحات شروع شي. موږ هڅه کوو چې ځوان نسل مدیریت وکړي او په همدې اساس په خارجه وزارت کې نوي اصول ایجاد شوي دي. د خارجي سیاست په دستګاه کې مقررۍ او تبدیلۍ د مشخصو او واضحو معیارونو په اساس کیږي او له غیرمعیاري او غیرمسلکي تبدیلیو په جدي ډول مخنیوی کوو. ……………….   زه به ځوان نسل ته یو پُل واوسم چې مدیریت او بیا رهبري ته ورسیږي. له هغه ورو حرکته چې په دې برخه کې مو په تیرو څو میاشتو کې درلود، مه خپه کېږئ. ستاسو ټولو څیرې مې یادې دي او ځوان نسل ته مې کړې وعدې نه هیرېږي. موږ په سمه لاره حرکت کوو او ان شاالله تاسې ټول به په دې برخه کې د پرمختګونو شاهدان واوسئ.

نواندیشی محلی برای بیان دید گاه های متفاوت است لزومأ آنچه که از این تارنما انتشار می یابند مواضع نواندیشی نه میباشند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا