گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » رئیس اشرف غنی در”سفر قندهار” *! صلح با برادر! نه میشود بلکه با کسی صلح میشود که با شما می جنگد!
رئیس اشرف غنی در”سفر قندهار” *!   صلح با برادر! نه میشود بلکه با کسی صلح میشود که با شما می جنگد!

رئیس اشرف غنی در”سفر قندهار” *! صلح با برادر! نه میشود بلکه با کسی صلح میشود که با شما می جنگد!

nauandeshi kabul 18

من برای اولین باربه پاکستانیهامداخله شان در امور افغانستان را به اثبا ت رساندم .حکمت خانه داسی نه ده ؟

نواندیشی کابل : در صبح دم سه شنبه مورخ ۱۹ حوت ۱۳۹۴آنگاه که  آفتاب قندهار تازه برخاسته بود طیاره حامل محمد اشرف  غنی رئیس اداره وحدت ملی افغانستان در میدان هوائی قندهار بزمین نشست و مستقیمأ بسوی  جلسه ای حرکت کرد که برای شعار دادن های مفتکی و ضد ونقیض  وی که در هرشعار از سوی وی نیز با کلیمات بسیار شرین و دلنشین وی یعنی  ذکر سر قوماندانی اعلی اردو و رئیس جمهوراسلامی  افغانستان  ترتیب یافته و از سوی اداره محلی قندهار فرا خوانده شده بود .

ghani in Qandahar 09

آقای رئیس غنی در سخنان اش که با شیوه و طمطراق های  همیشه گی اش یعنی قهر زیاد و زور کم ایراد گردید گفت :  که برای پاکستان فهمانده شده که با افغانستان در جنگ است؛ برای تأمین صلح در افغانستان نخست باید میان ۲ دولت صلح شود، اما این صلح باید مطابق با شرایطی باشد که دولت افغانستان می‌خواهد. اشرف غنی با لهجه مطمئن  اظهارداشت: “مشکل چیست؟ ۳۶ سال یا خاصتا ۱۴ سال میشود که پاکستان در جنگ اعلام نشده با افغانستان قرار دارد، این مشکل را ما به پاکستانیها فهماندهایم، اکنون مفهوم این چیست؟ اول باید میان دو دولت صلح شود”. رئیس غنی  با اشاره به مسأله‌ی خط دیورند ادامه داد که ما درباره‌ی این خط هیچگونه گفت‌وگویی با مقام‌های پاکستانی نکرده‌ایم.غنی ادامه داد: “من تاکنون درباره‌ی خط دیورند هیچ گفت‌وگویی نکرده‌ام، دیورند نه صلاحیت من است و نه صلاحیت دولت افغانستان، بالاخره یک راه حل پیدا می‌شود؛ ولی امروز مسأله اصلی میان دو دولت اول صلح است، صلح با شرایطی که من قبلا نوشته‌ام و شما همه خوانده‌اید”.آقای غنی همچنین با اشاره به نقش پاکستان در روند صلح در افغانستان، گفت که “به جای طالبان، گفت‌وگوهای صلح باید با پاکستان انجام شود تا این کشور، طالبان را برای پایان جنگ و آغاز گفت‌وگوی رو در رو با دولت افغانستان راضی کند.”او گفت: “صلح با برادر نمی‌شود بلکه با کسی صلح می‌شود که با شما می‌جنگد.”رئیس جمهور افغانستان گفت که “پاکستان از گذشته جنگی اعلام ناشده علیه افغانستان را آغاز کرده است.

“آقای غنی که از زمان به دست گرفتن قدرت، تلاش‌ها برای برقراری صلح در این کشور را افزایش داده، در گذشته نیز بر نقش پاکستان در این روند تاکید کرده است.او همچنین به تلاش‌هایی که در دوران حامد کرزی، رئیس پیشین اداره کابل  برای گفت‌وگو با گروه طالبان صورت گرفته بود، اشاره کرد و گفت: “در آن زمان همه رهبران طالبان که با دولت افغانستان وارد مذاکره شده بودند، یا توسط پاکستان کشته شدند و یا به زندان افتادند.

The YouTube ID of tyfJCNGPd9s[/video] is invalid.

” اما آگاهان گفتند که شاید رئیس غنی راست میگوید و بیچاره از چیزی اطلاع نداشته باشد  و اگر سعی کند که اطلاع یابد متملقین سفارشی بیت شریف  که تمامی  رشته های کالبد  بیمار این ابر پهلوان فریب و دروغ را به آفتاب داغ شورای امنیت و جانبازان معرکه جلال آباد برهبریی محمد حنیف خان اتمر کشیده اند و آقای غنی را که بیش از ثروت تشنه قدرت و شهرت  است  آفتاب میدهند . و شاید هم حقیقتی که مانند آفتاب روشن است و به اعتراف ولی نعمت اش حامد کرزی رئیس پیشین اداره مافیای و همچنان شبکه های تلویزونی کشوری که به گفته حاکم غنی با ما میجنگند دروغ می گویند .

 * : سفر قندهار نام  فیلم معروفی  است  به کارگردانی و نویسندگی محسن مخملباف در  سال ۱۳۷۹ساخته شده و  به اشتراک ستاره های مشهورسینمای جهان  چون نیلوفر پذیرا ، حسن طنطاوی – سرو تیموری – حیات الله حکیمی – صفدر شجاع و دیگران تهیه شده و داستان جنایات طالبان و جنگجویان خارجی که در جامهء  طالب مظالم سنگین و سهمگینی را بر مردم افغانستان بویژه زنان شجاع این کشور اجرأ می نمودند به بیان کشیده است .

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا