گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » رئیس غـــنی ازکـــدام طالبان پوزش میخواهند؟ وکـــدام زخـــــم ها را مـــدوا مـــیکنــد ؟!
رئیس غـــنی ازکـــدام طالبان پوزش میخواهند؟ وکـــدام زخـــــم ها را مـــدوا مـــیکنــد ؟!

رئیس غـــنی ازکـــدام طالبان پوزش میخواهند؟ وکـــدام زخـــــم ها را مـــدوا مـــیکنــد ؟!

Mohamad hashem From Kabul27

 در آخرین اظهاراتی که رئیس غنی حین سفر به ایالات متحده امریکا پس از آنکه  بخاطر رهبریی خوب ازسوی  انستیتیوت صلح امریکا مورد ستائیش قرارگرفت و به پاس همین عرق ریزی های شبانه روزی مفتخر به مدال گردید در اظهارات داهیانه اش فرمود که از طالبان افغانستان بخاطر رنج ها و شکنجه های که در خانه های شخصی و یا هم زندانها  متحمل شده اند عفو خواسته شود .

وی که به مردم داغدیده افغانستان که حین حاکمیت طالبان و القاعده  قتل عام شدند و محکوم به کوچ های اجباری گشته بودند و به قول ملا منان نیازی از سرکرده های طالبان که پس از شکست مفتضحانه ای در مزارشریف دوباره به نیت حمله برگشته بودند و در جواب سوال یک خبرنگار وقتی از وی سوال نمودنده بودند که بروی کدام اطمینان دوباره به شهرمزارشریف بازگشته اید گفته بود به این  اطمینان  که  وقتی از کوه های فاریاب بسوی مزارشریف حرکت نمودیم هیچ زنده جانی را حتی درخت ها و سنگ ها را  نه ماندیم همه را از تیغ گذاشتیم و منهدم نمودیم  !!

 آقای غنی چه کسی باید معذرت بخواهد ؟ ، مردم افغانستان و یا هم آنا نیکه بت بامیان  بزرگترین نمادی از تاریخ و فرهنگ افغانستان را در یک روز تاریک   منهدم ساختند ،  و بزرگترین تراژیدیی قرن را آفریدند . راستی چه کسی باید معذرت خواهی کند آنانیکه گله ، گله در دسته های نامنظم اما برای یک هدف معین که غارت و تجاؤز بر مال و ناموس مردم افغانستان بود یا آنهای که در دسته های جداگانه مظلومانه به شهادت میرسیدند ؟ آقای رئیس ! شما ملامت نیستید حین ؤقوع آن فاجعه ء خونین شاید در خیـــابـــان های  لاس ویگاس و لاس انجلس مشغول قدم زدن بودید که هیچگونه اشاره ای به آن همه تراژیدی نه نمودید وتنها قربانیان را وادارمیفرمائید که با ید ازجلادان و عاملان این همه تراژیدی معذرت خواهی کنند .!!

taliban women voilance 06

راستی یادم آمد  فکر نه کنی که در این گونه شیوه و روش معذرت خواهی تو تنها هستی ! بلکه همین دوروز قبل وقتی کرگسان و جلادان با فتوای غیر مستقیم مفتی شهر حضرت ملا ایاز نیازی و دیگر اذناب « دالر و فتوا!! »اتهام قرآن سوزی را به یکی از با عفت ترین بانوان شهر کابل با بدترین و درعین حال دردناک ترین  شیوه صادر کرد نه تنها از مردم مسلمان افغانستان عذرخواهی نکرد بلکه خانواده ء شهید راه آزادی فرخنده را با زهم با حربه ء زور وزر مجبور ساخت تا اعلام کنند که گویا حیثیت وو قار  حضرت نیازی دامت برکاته صدمه دیده است باید تکی تکی از شهروندان از آن حضرت معذرت خواهی کنند !!

آری ! آقای رئیس جمهور سرقوماندان اعلای قوای مسلح بدون سلاح !

 چنین است حکایت عذر خواهی !

نواندیشی محلی برای بیان دید گاه های متفاوت است لزومأ آنچه که از این تارنما انتشار می یابند مواضع نواندیشی نه میباشند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا