گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » حضور آرتش پاکستان به بهانه دستگیریی مـلا فضل الله در افغانستان ؟
حضور آرتش پاکستان به بهانه دستگیریی مـلا فضل الله در افغانستان ؟

حضور آرتش پاکستان به بهانه دستگیریی مـلا فضل الله در افغانستان ؟

نواندیشی پیشاور : پس از آنکه جنرال راحل شریف فرمانده عمومی آرتش پاکستان از سفر امریکا برگشت و طی یک اعلامیه ای اعلام کرد که ایالات متحده امریکا وعده سپرد ه است تا   به بسیار زودی سرنوشت  مرده و یاهم زنده ملا فضل الله از سوی امریکا روشن گردیده و دراختیار پاکستان قرار خواهند گرفت دائره  حدود وثعور صلاحیت های رئیس غنی و رئیس عبدالله در ارتباط با استقلال و تمامیت ارضی افغانستان نیز روشن شد زیرا رئیس غنی و عبدالله هیچگاه نه خواسته اند تا بگویند که آنها فاقد مدیریت و صلاحیت  رهبریی ملتی اند که چندین دهه درد و رنج را برشانه هایش حمل میکند . هرچند آنگاه که مسؤلیت کمیسیون انتقال قدرت امنیتی  از نیروهای خارجی به آرتش ملی  بر عهده رئیس غنی احمدزی قرار گرفته بود تقریبأ از همان ایام انتصاب وی بر این مقام  دیگر مسأله استقلال و هویت ملی بحیث مولفه های با ارزش تاریخی نیز روشن گردید زیرا نگاه مادی و طبقاتی  به مؤلفه های سیاسی آنهم درمورد  ملتی که چندین دهه جنگ و افتضاح آمیز طبقاتی و در بحبوحه نمایان ترین فساد اداری و سیاسی به مثابه  وظائف اولیه  اداره جدید اعلام گردید ، از سوی دیگر مردم افغانستان را با تازیانه شعار های مصنوعی و بی پشتوانه برای بدست آوردن یک لقمه نان چنان تحقیر ساختند که نتوانیستند در برابر ظلم بیگانه گان یک آه معنی داری برزبان آرند . روزها گذشت و اکنون کار بجایی رسید که امروز همه و حتی نزدیک یاران و حواریون هردو جناح حکومت وحدت ملی از چنین سلطه ای که به قول معروف سنگ ها را بسته اند و سگها را رها !! وحشت میکنند . بویژه برای آنها که ماه ها با سخنرا نی های آتشین و دفاعیه های محکمتر از آنها سران هردو ستاد را کمربسته بودند ، بسیار ناگوار و درد آورتربود ، که می بینند کسی که سالها او را متفکر جهان و ایدیولوگ میخواندند ، اکنون از توان مدیریت یک آسیاب نیز عاجز گشته است . و با توصل به قهر کودکانه و چیغ های جنون آمیز مافیائی  شالوده های ملت تاریخی و مقتدری را برپشت کرده ودر دامن دشمنان وطن میریزانند .

Genral Rahel and Abdullah abdullah 18

امااین  داستان تلخ سرنوشت یک ملت زمانی آغاز شد که روزنامه انگلسی زبان  اکســـــــپرس تربـــــیون The Express TRIBUNE چاپ اسلام آباد یکروز پس از بازگشت جنرال را حل شریف رئیس ارتش پاکستان و جنرال رضوان اختر رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان از کابل برگشتند و اعلام دستور حمله بر آنسوی مرزها را صادر نمودند ، هرچند روزنامه ایکسپریس تربیون به قول منابع نامعلومی در کابل گزارش دادند که نیروهای امنیتی افغانستان حلقه محاصره ملافضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان را تنگتر ساخته است .! دراین گزارش از منطقه ای علیه ملافضل الله عملیات آغازیده شده چیزی گفته نه شده است و روزنامه ایکسپرس منابع شانرا نیز افشأ نکرده اند اما برعلاوه وزارت دفاع وزارت داخله نیز از جریان مذکور آگاهی نداشت ، این بدین معناست که اگر قبلأ هیأت های میان دولت پاکستان و تحریک طالبان از سوی شبکه استخباراتی ارتش پاکستان ISI تعیین و منصوب میگردید اکنون بدون آنکه مقامات افغانستان آگاهی داشته باشند بنام مبارزه مشترک  علیه تروریزم وارد خاک افغانستان میشوند و درنکاتی که قبلأ تثبیت شده و برای پاکستانی ها مطلوب میباشند وارد عمل میسازند . رین حال وزارت داخلهء افغانستان از محاصرهء ملا فضل الله توسط نیروهای امنیتی افغان، ابراز بی خبری کرد.پس از حمله بالای یک مکتب مربوط به اردوی پاکستان در پشاور که منتج به مرگ نزدیک به ۱۷۰ کودک شد، ظاهرآ پاکستان مبارزه اش با تروریستان را شدت بخشیده است.

 

مولانا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستانی متهم به دست داشتن درین حمله است.روزنامهء اکسپرس تریبیون پاکستان به نقل از منابع خود گزارش میدهد که لوی درستیز و رییس ادارهء استخبارات نظامی پاکستان در سفر دیروز شان به کابل نوار صوتی را به مقام های افغان سپرده اند که دست داشتن ملا فضل الله را در حملهء پشاور ثابت می سازد.کاخ ریاست جمهوری در کابل پس از دیدار رییس جمهور اشرف غنی با راحیل شریف اعلامیهء را نشر کرد که در آن گفته شده “پیام های هیات پاکستانی مثبت و نشان دهندهء تعهد شان بود. نتایج اقدامات مذکور در هفته های آینده واضح و روشن خواهد شد.”

__________________________________________________________________________________________________________________________

 روزنامه انگلیسی زبان Express TRIBUNE چاپ پاکستان 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا