گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » جليلي :حصـر ربطی به فتنه ندارد!!!
جليلي :حصـر ربطی به فتنه ندارد!!!

جليلي :حصـر ربطی به فتنه ندارد!!!

نواندیشی قاهره : سعيد جليلي سابق منشی  شورای عالی امنیت ایران که از چهره های به گفته خودش اصول گرای جمهوری ولایت فقیه مطلقه ایران است روز سه شنبه یازده قوس ۱۳۹۳ در پوهنتون فردوسي مشهد سخنراني مي‌كرد در پاسخ به سوالات برخي محصلین به اين موضوع پرداخته و گفته است كه« بايد ديد فتنه در چه شرايطي در كشور شكل گرفت،

Mosavi and Karobi 03

                         آقایون  مهندس موسوی  و مهدی کروبی رهبران جنبش سبز در حصر رژیم ولایت فقیه مطلقه !

اين اتفاقات در زماني افتاد كه جمهوري اسلامي در عرصه‌هاي مختلف در حال كسب موفقيت‌هاي بزرگ در منطقه و جهان بود. در ۲۰ خردادماه ( جوزای) آن سال اوباما نامه‌يي به رهبر معظم انقلاب !!نوشت و در آن اذعان كرد كه مشكلات منطقه بدون ايران حل نمي‌شود اما برخي بر اساس توهمات خود چنين پيروزي بزرگي را زير سوال بردند.» وي اما در ادامه تاكيد كرده است: «فتنه يعني ايجاد ترديد يعني ايجاد ترديد براي عموم مردم و دشمن در آن مقطع به دنبال اين بود كه راه پشتوانه مردي از انقلاب را سد كند. نبايد اجازه داد كساني چنين ترديدهايي را ايجاد كنند، تدبير رهبري بود كه اجازه دادند واقعيات براي مردم مشخص شود. حصر ربطي به فتنه ندارد، فتنه در سال ۸۸ اتفاق افتاد اما حصر پس از آن بود، كساني كه از آنها به عنوان سران فتنه ياد مي‌شود افرادي هستند كه يك سال بعد حصر شدند چون ديديم كه اين افراد در حال شكل‌دهي فتنه جديدي هستند. اين فشاري كه امروز دشمن به بهانه هسته‌يي به ايران وارد مي‌كند بايد ديد علتش چيست، آنچه نظام انجام مي‌دهد دفاع از حق انجام كار علمي در دانشگاه‌هاست، دشمن نمي‌تواند مانع پيشرفت ما شود، يك تمدن جديد در حال شكل‌گيري و ارايه مدلي جديد به دنياست.

khamenaie wa Tamadon 03

دو اصل اساسی بحیث ستون اصلی تمدن جدید !!

رهبر معظم انقلاب دو اصل را براي اين تمدن جديد مد نظر دارند؛

اول دفاع از حقوق ملت

 و دوم ايستادگي در برابر زياده‌خواهي.

 دفاعي كه امروز ما مي‌كنيم دفاع از حقوق‌مان است و ملت چنان در اين دفاع جدي است كه هيچ كسي نمي‌تواند خللي در آن ايجاد كند.»

دست تان درد نکند با این اندیشه والا و کشف  بزرگی که در حوزه تمدن و علوم جامعه شناسی ارائیه فرمودید . حضرت آقا جلیلی عزیز !!!!

              نواندیشی محلی برای بیان دید گاه های متفاوت است لزومأ آنچه که از این تارنما انتشار می یابند مواضع نواندیشی نه میباشند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا