گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » جــنایــت امــریکا در بــگرام و گـوانتامو بـــدتـــر از تـــروریـــزم طـــــالـــبانــــی!
جــنایــت امــریکا در بــگرام و گـوانتامو      بـــدتـــر از تـــروریـــزم طـــــالـــبانــــی!

جــنایــت امــریکا در بــگرام و گـوانتامو بـــدتـــر از تـــروریـــزم طـــــالـــبانــــی!

masheed Face book 02

افشای شکنجه های غیر انسانی از سوی کارمندان استخبارات و قراردادیان امریکا سیمای اصلی سردمدار کذایی دفاع از حقوق بشر و علم بردار بزرگترین کشور دموکراسی دنیا را افشا نمود. این اسناد شش هزار صفحه یی حکایت از شکنجه های بیرحمانه و ضد حقوق بشری دارد که جنایات آشکار دولت امریکا را به جهانیان نمایاند. جنایت ننگینی که زمامداران کاخ سفید را بیش از هر زمانی خجلت زده و سرافگن گردانیده است. این نشان داد که امریکا با استفادۀ ابزاری از شعار های دفاع از حقوق بشر به جنایت های دست زده است که چهرۀ اصلی تروریزم دولتی امریکا را به نمایش گذاشته است.

Bagram Jail  13A Front

در این گزارش آمده است که در جریان تحقیق از متهمین پس از حملات یازدهم سپتمبر سال ۲۰۰۱ میلادی، از شکنجه به صورت بی رحمانه کار گرفته شده است. بارک اوباما، رئیس جمهور امریکا با اشاره به این گزارش گفته که ایالات متحده امریکا این گونه اشتباهات را تکرار نخواهد کرد. گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر و مبارزه با تروریزم میگوید، مقام های امریکایی در اداره جورج دبلیو بوش رییس جمهور سابق امریکا که به چنین اقدام ها دست زده اند، باید محاکمه شوند. این گزارش به حدی تکان دهنده است که امریکایی ها را در سراسر جهان به وحشت افگنده است و وزیر دفاع امریکا گفته است که .” من به تمام قوماندانان جنگی خود دستور داده ام که در هر گوشهء از جهان در حالت آماده باش قرار داشته باشند. هرچند هنوز معلوم نیست که این گزارش به چه میزانی از جنایات سیا در زندان های امریکایی در افغانستان ، گوانتامو و سایر کشور های جهان پرده برداشته است و اما شاهدان عینی از شکنجه های وحشت بار امریکایی ها در این زندان ها سخن گفته اند که چگونه افسران سیا متهمان را بصورت بیرحمانه و غیر انسانی طعمۀ سگ ها گردانیده اند و دههای دیگر را با کوبیدن های پیهم بر زمین به قتل رسانده اند . این جنایات نابخشودنی بود که هر روز هزاران افغان را به صفوف مخالفان می کشاند و زندان های امریکا یی به گفتۀ اقای کرزی در واقع به مراکز طالب سازی مبدل شده بودند. حال امریکایی ها ناگزیر اند تا به افکار جهانیان پاسخ مثبت گفته و تمامی شکنجه گران را شناسایی و محاکمه کنند و تمامی شکنجه شدهها باید اعادۀ حیثیت معنوی و مادی نمایند .

__________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : صفحه فیس بُک مهرالدین مشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا