گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » جان کری وزیر خارجه امریکا :آن طوری که میگویند برنامه آتومی ایران صلح آمیز است .
جان کری وزیر خارجه امریکا :آن طوری که میگویند برنامه آتومی ایران صلح آمیز است .

جان کری وزیر خارجه امریکا :آن طوری که میگویند برنامه آتومی ایران صلح آمیز است .

نواندیشی قاهره : جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است که مذاکرات با ایران روندی رو به جلو دارد و اگر طرف‌های درگیر بردباری نشان دهند “پیشرفتی ملموس” حاصل خواهد شد.اوکه  در کنفرانس موسسه مطالعاتی بروکینگز در واشنگتن سخن می گفت  اظهارداشت  که پیشنهادهای تازه ای برای رسیدن به توافقی طولانی ‌تر ارایه شده و امیدوار است که چهارچوب توافق جامع تا پایان ماه مارچ  به دست آید. آقای کری در سخنرانی اش، که بعد از پخش پیام ویدیویی نتانیاهو انجام شد، بر اختلاف نظر آمریکا و اسراییل بر سر شیوه مواجهه با ایران تاکید کرد اما هدف مشترک هر دو کشور را یکی دانست.

Israil iran Cartoons 08

 خیرا برخی مقام‌های اسراییلی و نمایندگان کنگره آمریکا از کاخ سفید خواسته اند که تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال شود اما دولت باراک اوباما با مقاومت در برابر این خواسته معتقد است که چنین اقدامی، تخلف از توافق موقتی است که پیشتر با ایران امضا شده است. « ما بر این باوریم که یک توافق بدست آمده از طریق مذاکره و تایید، بهترین روش برای ایجاد پاسخگویی و مسولیت پذیری است. توافقی که نگرانی های مشروع جامعه بین الملل را حل و فصل می کند، ثابت می کند که برنامه اتمی ایران، آنطور که می گویند، صلح آمیز است، و به مردم ایران که با آنها ما هیچ اختلاف خاصی نداریم، فرصتی برای آینده ای بهتر بدهد.

The YouTube ID of 6-0olJj053o#t=13 is invalid.

امروز ایران به کلیه تعهداتش در برنامه اقدام مشترک پایبند بوده است، برای اولین بار در یک دهه، پیشرفت در برنامه اتمی اش به عقب رانده شده است،امروز بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات غنی سازی ایران ، از جمله فردو، دسترسی روزانه دارند، دسترسی روزانه!کلیه انباشت اورانیوم۲۰درصدی ایران، هر ذره آن، یا رقیق شده و یا تبدیل شده است، و آنها کلیه فعالیتهای غنی سازی بالای ۵ درصد را به حالت تعلیق درآورده اند. تمام پیشرفت رآکتور پلوتونیوم اراک در جای خود متوقف شده است و هیچ بخش جدیدی به آن اضافه نشده که بتواند آن را راه اندازی کند.درباره تمدید مذاکرات اگرچه گفته شده ۷ ماه ولی ما ۷ ماه منظورمان نیست، هدفمان ۳ یا ۴ ماه است و امیدوارم که حتی زودتر، اگر امکان داشته باشد.»

نواندیشی محلی برای بیان دید گاه های متفاوت است لزومأ آنچه که از این تارنما انتشار می یابند مواضع نواندیشی نه میباشند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا