گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » بیعت استخباراتی ظواهری باملامنصور!
بیعت استخباراتی ظواهری باملامنصور!

بیعت استخباراتی ظواهری باملامنصور!

Nauandeshi Qaira 10

نواندیشی قاهره : ایمن الظواهری پزشک مصری تباری که پس از قتل اسامه بن لادن رهبرگروه تروریستی  القاعده رهبریی القاعده را بر عهده دارد ، در یک پیام صوتی که به او نسبت داده شده، وفاداری خود به ملا اختر محمد منصور، رهبر جدید طالبان را اعلام کرده است.

این پیام صوتی توسط “السحاب” شاخه رسانه‌ای القاعده، منتشر شده و نخستین پیام صوتی رهبر القاعده از سپتامبر سال گذشته است. آقای الظواهری در این پیام صوتی خطاب به ملا اختر منصور می‌گوید: “به عنوان امیر القاعده و با پیروی از راه و روش شیخ اسامه بن لادن و برادران شهیدش که با ملا عمر بیعت کرده بودند، بیعت خود را با شما اعلام می‌کنم.” سخنگوی طالبان، ذبیح الله مجاهد، تائید کرد که وی پیامی مبنی بر بیعت ایمن الظواهری با ملا محمد اختر منصور دریافت داشته است.اسامه بن لادن در ٢ مه سال ٢٠١١ در حملۀ نیروهای ویژه آمریکا به محل اقامت او در پاکستان کشته شد و الظواهری جای وی را گرفت. ملا عمر که مرگش اخیراً رسماً از سوی طالبان تائید شد در ١٣اپریل ٢٠١٣ بر اثر بیماری درگذشته بود. ملا محمد اخترمنصور در ٣٠ جون  ٢٠١۵ برهبرئی گروه  طالبان برگزیده شد.

به باور آگاهان از اینکه جایگاه برترعلمی و فقهاهتی امیر مسلمانان  ، همچنان التزام عملی برتحقق  عدالت عمومی  در نزد تمامی شعبات مذهبی اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد و شخص امیر باید نسبت به همه رجال واجد شرائط زعامت مسلمانان دارای جایگاه برتر علمی و عملی بوده باشد و روی این شرائط ملا اختر منصور به شمول ملا عمر فقید دارای توانمندی های ناچیزی اندکه نه تنها در عصر حاضر دارای تونمندیی مدیریت جامعه نیستند بلکه از درایت رهبریی یک دسته ای از انسان ها نیز عاجزاند  لهذا تعیین چنین زعامت ها و بیعت به آنها یک پروژه استخباراتی است که دارای هیچگونه ارزش حقوقی  در حوزه مشروعیت سیاسی نه میباشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا