گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » ایــنجا ذبـــــح گــاه انســـان اســـــت٬ اخلــاف اســماعیل را قربانی می کنند.
ایــنجا ذبـــــح گــاه انســـان اســـــت٬  اخلــاف اســماعیل را قربانی می کنند.

ایــنجا ذبـــــح گــاه انســـان اســـــت٬ اخلــاف اســماعیل را قربانی می کنند.

Ismaiel onder knife21

 

اینجا آزمون گاه الهی نیست٬ اینجا ضلالت شیطانی است که حیات می ستاند. داعش بنام گسترش داعیه من درآوری خلافت نامنهاد اسلامی اش سر می برد٬ مستملکین و مستاجرین متاع دموکراسی وآزادی جنس شده چون امریکا و فرانسه با حمایه بقیه همتاهای غربی شان بنام مبارزه با تروریزم و دفاع ازآزادی٬ هرچند که دیکتاتور های دست نشانده شان آنرا در مصر٬ عربستان سعودی٬ اسراییل٬ پاکستان…… هر روزی چکمه پوشان لگدمال می نمایند و انگار این معیار های نافی مخالف برای دست نشندگان شان صدق نمی کند٬ با بمباردمان مهیب شان جمع کثری از مردم بیگناه را آماج حملات تباهکن شان قرار می دهند٬ با قبول تلفات انسانی و با انهدام خانه و کاشانه و بنا زندگی مردم مظلوم این خطه فاجعه انسانی می آفرینند. دراین بین دیکتاتوری روسیه در این آواخر با تواتر٬ تواهب ملعون سعودی این حامی ای مفسدین فی الارض داعشی٬ و دولت عمان با حملات گاهگاهی هواهی ابعاد فاجعه را  کسترش تباهکنی می دهد.

 

رژیم سرکوبگر بشارالاسد وحامی فرصت طلب ایرانی  آن هم سهمگیر و منفعت بر این تراژدی حیات انسان اند. واما من و توهی که بر حسب تصادف و یا یمن اقتضا و مشیت الهی٬ جبر کور و یا ….. کم و بیش و باالمقایسه در بهشت بی دردی غنوده ایم٬ تکرارً کم و بیش و باالمقایسه٬ در رابطه با این تراژدی اندوهناک انسانی که مشابه بیوگرافی اندوه در کشور ستمدیده ما می با شد٬ چه می گوئیم ؟ هیچ ؟ بالاخره انسان جهان سوم اند واین اطلاق نه تنها بینانگر خطه جرافیایی زیست انها است٬ بلکه یکنوع شارع هویت آنها و ما هم گردیده است. انسان درجه سومی٬ مگر غیر این است ؟ مگر پراکسیس روزانه شرح ماسوای این است؟ با تذکر قبلی به همه آنهای که بدون شرح مبسوط در پاورقی٬ ویا علیرغم آن٬ با شتابزدگی در پیشداوری انگشت انتقاد چربین می کنند٬

عرض می دارم که جنایت فراسوی جغرافیای وقوع آن جنایت است٬ در هر کجایی که وقوع می یابد و با لای هرکسی که اعمال می گردد٬ شنیع است و محکوم. روی سخن اما در استیصال ماست ودر ارجحیت ما از مظلومیت. منصفانه بگو ئید چه کسی  ابعاد تاتیر گذاری و ابساط گزارشی خبر کشته شدن جانگداز چندصد نفر در افغانستان٬ در عراق٬ در سوریه همان درازنای و انتنزیتت تاثیر گذاری بر افکار عامه٬ حتی بر  افکار ما را دارد که خبرترور پاریس داشت ؟ ازفحوای پخش کثیر رویداد پاریس معلوم می شود که نه. من دعودت به ناچیز شمردن روی داد جانگداز پاریس نمی کنم من نفس ظلم را نفی میکنم٬ نوع آن خودش قهراً رد می گردد. من نمی گویم که بیاید از دیگران متنفر باشیم. من می گویم بیاید خود را دوست داشته باشیم بیاید برای خود کرامت و عزت قائل شویم نه بگونه ای تفوق جویانه آن٬ بلکه در کنار و قطار دیگران بحکم انسان بودن و الا غیر٬ ما هم نظیر دیگران حقوق و  کرامت انسانی داریم.

اعلامیه حقوق بشر براصل حقوق طبیعی بشر مبتنی است٬ یعنی بشر از آن جهت که بشراست و صرفا به اعتبارانسان بودنش حقوقی دارد و هیچ امر خارجی و عارضی نباید مانع از برخورداری وی از این حقوق باشد و عزت و رأفت و کرامت وی باید حفظ گردد. نیز در تدوین حقوق بشر آنچه مبنای اصلی قرار گرفته، ملاحظه انسان است از آن حیث که انسان است، نه معیارهایی چون رنگ، نژاد، زبان، جغرافیا، طبقه اجتماعی، اعتقاد دینی و… که این امور، هیچ کدام ذاتی انسان‌ها نیستند. لَقَدْ كَرَّمْنا بَني آدَمَ اسلام رحمانی برای همه انسان ها صرف نظر از عقیده، نژاد، جنسیت و طبقه، کرامت ذاتی و در نتیجه حقوق سلب ناشدنی قائل است. به همه آنانی که آیه یاس سر می دهند که حقوق انسانی کدام است٬ کرامت ذاتی چه است٬ کی آنرا رعایت می کند. خوب تو رعایت کن. اگر تو رعایت کنی٬ من رعایت کنم٬ ما همه نمی شویم٬ اما اکثریت می شویم.

 استدعای سهم گیری عالمانه شما عزیزان را در این مبحث دارم !

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا