گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » ایران به طالبان کمک های نظامی میکند! خاکشیر یا کیسه های از دالرهــیروئن !؟
ایران به طالبان کمک های نظامی میکند! خاکشیر یا کیسه های از دالرهــیروئن !؟

ایران به طالبان کمک های نظامی میکند! خاکشیر یا کیسه های از دالرهــیروئن !؟

Nauandeshi Qaira 10

نواندیشی قاهره : روزنامه معروف امریکائی موسوم به وال ستریت ژورنال در یک گزارشی که بتاریخ یازده جون از قول یک فرمانده طالبان به اسم عبدالله نوشته است که ایران به گونه‌ی مستقیم انواع جنگ افزار در اختیار جنگجویان این گروه قرار می دهد.همچنان  فرمانده عبدالله که اکنون در زندان به سر میبرد به روزنامه وال ستریت ژورنال گفت که ایران ۸۵۰ دالر ماهوار به او معاش می پردازد. این قوماندان طالب همچنان گفت که در صورت ضرورت ایران به آنها سلاح و مواد انفجاری کمک می کند. یک دیپلومات غربی به والستریت ژورنال گفته است که تهران به قدرت رسیدن دوباره طالبان، دل خوش کرده، اما این کشور به طور مکرر گزارش های کمک مالی و نظامی به طالبان را رد کرده است. یک مقام سابق حکومت افغانستان به این روزنامه گفته است که ما هر زمانی که موضوع کمک مالی و نظامی ایران را به طالبان را مطرح کردیم، جانب ایران آن را رد کرده است.افزایش کمک مالی و نظامی ایران به طالبان مسلح درافغانستان نظریهء را به میان می آورده که این مساله شاید به خط مش حکومت امریکا بر تمام منطقه شرق میانه تاثیر گذارد. ایدرایس رییس روابط خارجی کانگرس از حزب جمهوریخواه امریکا می گوید، موافقت روی برنامه اتمی ایران و رفع تعزیرات اقتصادی بین المللی بر این کشور، این امکان را افزایش خواهد داد که ایران جنگجویان طالبان را بیشتر کمک مالی و نظامی نماید.

Maken and Iran help with taliban 13

سناتور جان مک کین رییس کمیته خدمات نظامی کانگرس می گوید، ایران برای ادامه تلاش هایش در یمن، سوریه، عراق و لبنان حمایت مالی و نظامی خود را در افغانستان، افزایش داده است.مقامات امریکایی می گویند، ایران از مهاجران افغان در آن کشور استفاده می کند و حتی از آنها در جنگ سوریه به حمایت از رژیم اسد استفاده می نماید.

Taliban Gat Iran Support 13

اما این داستان از آنجا آغاز شد که حین برگزاریی جشن نوروز که همه ساله از سوی سه کشور ایران – افغانستان و تاجکستان و به اشتراک برخی کشورهای دیگری نیز که از نوروز به عنوان جشن طبیعت و فطرت یاد میکنند برگزار میشود آقای حامد خان کرزی رئیس اداره افغانستان ضمن سپاسگذاری از رئیس احمدی نژاد طی سخنانی گفت که از برادر عزیزم جناب احمد ی نژاد تشکری خاصی بکنیم که وی ما را به خاطرات بسیار دوری بردند که برای ما خاک شیر را دادند که مادران ما آن را تیار و تهیه میکردند ….من هم اگر به کابل برگردم آنرا دوباره زنده میسازم …! و چنانچه اطلاع دارید این دوستی به جا های بسیار حساسی رسید ودانه های از  خاکشیر به شکل دالری و در خریطه های سر بسته توسط پیک  قلعه ارگ  بخاطر اعتیاد ساکنان ارگ جوقه ، جوقه وارد کاخ ریاست مافیای حاکم می گردید . 

Karzai 13

اما نباید فراموش کرد که اصل ولایت فقیه مطلقه برخلاف نخستین روزگار انقلاب ایران که اندیشه های دینی به مثابه یک گفتمان انسان ساز و یک تکیه گاه عمومی ستمدیده گان بود آرام آرام به دلیل نبود پاسخ منطقی در حوزه  سیاسی و فرهنگی بویژه در ساحه اقتصادی برای نیاز های جدید انسان بسوی استبداد مذهبی شیعی مبدل گشت و بنام ولایت مطلقه فقیه آنچه را که برای زندگی انسان چندین صد سال قبل  از سوی مجتهدان و، فقها و  دانشمندان علوم  نگاشته شده بود به مثابه نسخه عمل در قرن حاضر تجویز گردید . و روی همین اصل حتی در سدد آن شدند تا افکار و اندیشه های مرحوم آیت الله خمینی را نیز مسخ کنند و آن اندیشه ها ی انسانی را که لابد با اشتباه آمیخته بود به عنوان اصل جاویدان و فنا ناپذیر به جامعه معرفی کنند ،

چنانچه آقای آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی که خود را ولی امر مسلمین و رهبر مسلمین جهان می خواند طی سخنانش که به مناسبت سالگرد درگذشت مرحوم  آیت خمینی در تهران و در جمع هزران تن از هوا داران مرحوم  آیت الله خمینی ایراد کرد گفت : امام خمینی چنانچه وقتی ارتش سرخ بر افغانستان حمله کرد آنرا با شدت محکوم نمودند و سیاست ما نیزاین است  به همان اندازه که ما با کشتار بی گناهان در افغانستان و پاکستان با هواپیماهای بدون خلبان مخالفیم به همان اندازه با یورش وحشیانه پولیس امریکا علیه مردم امریکا نیز مخالفیم . البته آقای خامنه ای نه گفت که چرا و چگونه شد که شما از دیکتاتوری معلوم الحال مانند بشار اسد کمک های نظامی و تسلیحاتی میکنید ؟ این قضیه و بسیاری استدلالهای دیگرسبب گردید که  زمامدران ایرانی که طی چندین سال در عمر انقلاب ایران زیر نظر جناب شما استراتیژیی نظامی و سیاسی را پیاده میسازد در پرتو آن بسیاری آزادی خواهان مسلمان را و حتی آنانیکه عمر شان در بلند ترین مقامات انقلاب اسلامی ایران سپری گردیده است در زندانها ی بزرگ مانند اوین و دهها  زندان دیگری مورد آزار و شکنجه قرار دهند ، لهذا نباید کمکهای تسلیحاتی  جمهوری استبدادی ولایت فقیه با طالبان را  یک روایت ضعیف مطبوعاتی  ویاهم شایعات  عوامل استکبار جهانی عنوان کرد .البته از  وضعیت وخیم  مهاجران بی پناه افغان و سائر ستمدیده گان مهاجر که از بدو روزگار بد به آنجا پناه می برند چنان روشن است که هیچگونه ابراز نظر را لازم ندارد .

منبع : وال ستریت ژورنال روزنامه معروف امریکائی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا