گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » امریکا خط دیورند را بحیث مرز رسمی میان افغانستان و پاکستان برسمیت میشناسد .!! توافق بر آغازمجدد مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان !
امریکا خط دیورند را بحیث مرز رسمی میان افغانستان و پاکستان برسمیت میشناسد .!! توافق بر آغازمجدد  مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان !

امریکا خط دیورند را بحیث مرز رسمی میان افغانستان و پاکستان برسمیت میشناسد .!! توافق بر آغازمجدد مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان !

nauandeshi Peshawar 09

نواندیشی پیشاور  : میان  نوازشریف صدراعظم پاکستان وبارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا موافقه بعمل آمده است که مذاکراتی   که قبلأ به دلائیلی مختلف به تعویق افتاده بود از سر گرفته شوند . به نوشته مطبوعات نزدیک به ارتش پاکستان در گفتگوی ۲ ساعته میان نوازشریف صدراعظم پاکستان با بارک اوباما رئیس جمهورایالات متحده  امریکا دورهبر در باره مسائل گوناگون از قبیل مسأله داعش ، مسأله افغانستان  کشمیر ،همچنان مسائل مربوط به اسلحه هسته ای و چگونگی استفاده صلح آمیز از آن صحبت بعمل آمد .

Obama sharif 23

در جریان این گفتگو ها بر مبارزه و اقدام شدید برای ریشه کن ساختن هرنوع تروریزم تأکید بعمل آمد . هردو جانب توافق نمودند که که علیه هرگونه تروریزم مبارزه و اقدامات جدی بعمل خواهند آمد . در مذاکرات میان دو رئیس جمهور موافقه بعمل آمد که بالای پایگاه های تروریستی عملیات نظامی انجام خواهند یافت و از سوی نوازشریف صدراعظم پاکستان تعهد سپرده شد که علیه شبکه حقانی و لشکر طئیبه عملیات نظامی اش را انجام خواهد داد .روزنامه امت چاپ کراچی که گفته میشود از دیر بدینیو از سوی ارتش پاکستان تقویت میگردد از قول خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان که نوازشریف را در سفر به واشنگتن همراهی میکند گزارش داده است که امریکا پذیرفته است که هنوز هم سه میلیون مهاجر در پاکستان به سر میبرند که باید به افغانستان عوئت داده شود . همچنان امریکا خط مرزی دیورند را بحیث مرز رسمی میان پاکستان و افغانستان برسمیت می شناسد .

dewrand Line 23

آگاهان امور منطقه میگویند که از سفر نوازشریف به امریکا و گفتگوهایش با مقامات امریکا بخوبی معلوم میگردد که شعار های مبنی بر آزادی و استقلال انسان ساکن در قلمرو فغانستان تا چه حد رنــــــگ با خته اند ؟ و کسانی که با دستان خالی و شکم های گرسنه شعار های دیورند ، دیورند را سر میدهند تا چه حدی تحقیر شده اند ؟ 

منبع : روزنامه امت 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا