گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » امــروز فـرخنــده بـار دیـگر شـهید شـد !! یک بیدادگاه جنایت در کابل طی حکم مسخره آمیزاش ۳۷ نفر از متهمین قتل شهید فرخنده را بی گناه دانیست و در سایه این حکم مافیائی گویا شهید فرخنده خود دست به خودکشی زده بود.!!
امــروز فـرخنــده بـار دیـگر شـهید شـد !!  یک بیدادگاه جنایت در کابل طی حکم مسخره آمیزاش  ۳۷ نفر از متهمین قتل شهید فرخنده را بی گناه دانیست و در سایه این حکم مافیائی گویا شهید فرخنده خود دست به خودکشی زده بود.!!

امــروز فـرخنــده بـار دیـگر شـهید شـد !! یک بیدادگاه جنایت در کابل طی حکم مسخره آمیزاش ۳۷ نفر از متهمین قتل شهید فرخنده را بی گناه دانیست و در سایه این حکم مافیائی گویا شهید فرخنده خود دست به خودکشی زده بود.!!

nauandeshi kabul 18

نواندیشی کابل :  چنانچه اطلاع دارید آخیرأ به فرمان برخی حلقه های نظامی و ساطور بدست چند تن از برادران اوباش و معتاد  !! که درزیارت  شاه دوشمشیره عبادت و ریاضت !!می کردند یک دختری از طائفه مسلمانان نو اندیش با کشتن خود برای حاضران بویژه برادران اوباش !! ایجاد مزاحمت نمودند تنبیه جسمی گردید و بصورت مختصردست به  خودکُشی زد،   صفی الله مجددی، قاضی دادگاه ابتدایی پرونده قتل فرخنده که از قیافه خندان اش معلوم بوده و از قبل چنین پیشبینی را نموده است گفت که دادگاه استیناف کابل به اساس حکم ماده ۲۶۲ ‘قانون اجراات جزایی افغانستان’، امر رهایی ۳۷ نفر از متهمین پرونده قتل فرخنده را که در دادگاه ابتدایی بیگناه شناخته شده بودند یا به یک سال حبس محکوم شده بودند، صادر کرده است.در ماده ۲۶۲ قانون اجراات جزایی افغانستان آمده: “هرگاه مـتهم در توقیـفوحبس قـرار داشته و بیدادگاه ابتدایی حکـم بـه برائت/بیگناهی او صادر کرده یا حکم بـه مجـازات حبسى صادر نماید کـه مـتهم قـبلا آن را در توقیف خانه سپری نموده باشد و یا مدت توقیف قبلی به حال متهم کافی شناخته شده باشد و څارنوال  علیه حکم صادره، استیناف طلب گردد… محکمه  باید به صورت عاجل و بدون نوبت این درخواست را رسیدگی کند و هرگاه محکمه  دلایل دادستان را موجـه تشـخیص دهـد، قبـل از رسیدگی به اصل قضیه، به تمدید توقیف متهم و در غیر آن به رهایی وی از توقیف امر صادر می نماید. “آقای مجددی با بسیار بی شرمی ووقاحت و مکث های جلادانه  می‌گوید که رهایی این متهمان “امر” است و نه “حکم”. او افزود که این افراد به تضمین قوی رها شده اند و احتمال فرارشان وجود ندارد.در دادگاه ابتدایی پرونده قتل فرخنده، از جمع متهمان چهار مرد به مرگ و هشت نفر دیگر به ۱۶ سال زندان محکوم شده بودند. از جمع متهمان غیرنظامی، هجده نفر نیز بی‌گناه اعلام شدند.همین دادگاه یازده افسر و مامور پلیس را به جرم غفلت در نجات فرخنده از چنگ مردان خشمگینی که او را به قتل رساندند، به یک سال زندان محکوم کرد و هشت نفر دیگرشان را به دلیل نبود مدارک کافی علیه آن‌ها، تبرئه کرد.گروه دادخواهی برای فرخنده که جمعی از فعالان حقوق بشر و نمایندگان جامعه مدنی هستند،

از رهایی این افراد ابراز نگرانی کرده و می‌گویند ممکن است این افراد فرار کنند.خانواده فرخنده نیز از امر رهایی متهمان قتل فرخنده اظهار بی خبری می‌کنند و می‌گویند با شنیدن آن شگفت زده شده اند. آنها پیش از این به حکم بیدادگاه ابتدایی نیز اعتراض کرده و برائت بسیاری از متهمان را غیرعادلانه خوانده بودند.در شب سال نو خورشیدی، مردان خشمگین در کابل فرخنده را با این ادعا که یک نسخه از قرآن را سوزانده، با مشت، لگد، چوب و سنگ کشتند و جسدش را آتش زدند.قتل فرخنده خشم مردم و سازمان‌های مدافع حقوق بشر از سراسر جهان را به همراه داشت و باعث اعتراض‌های گسترده نسبت به بدرفتاری با زنان در افغانستان شد.این موضوع از همان آغاز در میان مردم، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و محافل گوناگون در داخل و خارج افغانستان بازتاب گسترده‌ای داشت.و از همان آغاز با فشار اهرم های قدرت که از دیر بدینسو جناح شبه  مذهبی اداره حاکم را با کمربند سیاه بسته اند معلوم بود که فیصله بیداد گاه با وجود رجالی که بر ستیژ قضاوت نشانده شده اند چه خواهد بود ؟

Comassione Haqiqat yab 10

البته تعیین کمیسیون حقیقت یاب برهبریی آخند بلوچ از سوی آخند اشرف غنی که در راستای کشف این حقیقت که آیا شهید فرخنده واقعأ قرآن کریم را به آتش زده است یا خیر؟  نمایانگر چنین  فیصله و اینگونه نتیجه بوده است .زیرا از این نوع گزیننش کمیسیون چنین استنباط می گردد که اگر واقعأ شهید فرخنده قرآن پاک  را به آتش کشیده باشد تنها مسأله خود سری مطرح است که شاید مجازاتی کمتر داشته است که با درد وتأسف اکنون آن تنبیه خفیف که غفلت وظیفوی خوانده شده سبب گردید تا هجده تن از قاتلان پرونده که با ساس حکم بیداد گاه جنائی بریاست صفی الله مجددی برئت داده شده بودند امروز علی الرغم همه هیاهو و داد و فغان سازمانهای سفارشی حقوق بشر به شمول کمیسیون به اصطلاح حقیقت یابی که از سوی ولی امر مسلمین !!! و دؤمین متفکر جهان حضرت محمد اشرف غنی دامت برکاته برای کشف این حقیقت که آیا واقعأ شهید فرخنده نسخه های از قرآن پاک را به آتش کشیده بودند یا خیر؟  تعیین گردیده بود در موجی از  خنده های معنی دار قاضی مجددی که خود نیز از سلاله و وابسته گان به خانوانده حضرات کرام مجددی میباشد دستور رهائی قاتلان صدور یافت .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا