گـزیده اخبــار

خانه » اجتماعی » القــاعــده مشغول شـــغل آدم ربــائــی ؟! شهباز تأثیر فرزند والی سابق پنجاب با چه معامله ای رها گردید ؟
القــاعــده مشغول شـــغل آدم ربــائــی ؟! شهباز تأثیر فرزند والی سابق پنجاب با چه معامله ای رها گردید ؟

القــاعــده مشغول شـــغل آدم ربــائــی ؟! شهباز تأثیر فرزند والی سابق پنجاب با چه معامله ای رها گردید ؟

Nauandeshi Resarch and ..Table

ظاهرأ  تصور براین است که براستی هم گروه های مذهبی که بنام های گوناگونی ومحض جهت  خشنودیی  الله (ج) و محمد رسول الله پیامبرش آدم می کُشند و خون میریزانند اما واقیعت عینی تاریخ روزگار ما غیر ازاین است . این جماعت اگر دست شان برسد از قتل و کشتار  پیامبران الهی نیزدست برنه میدارند و برای کسب رضایت شیطان دست به ننگین ترین و خونین ترین جنایاتی میزنند . آخیرأ و چهار سال و اندی قبل خبر کشتن سلمان تأثیر والی ایالت پنجاب پاکستان بدست محافظ اش و سپس اختطاف فرزند ش  شهباز تأثیرکه گویا بخاطر رضای خدا و در راستای جهاد فی سبیل الله این همه جنایت را برپامیدارند مانند صاعقه صورت گرفت .

چنانچه گفته میشود از چهار سال و چند ماه بدینسو شهباز تأثیر در اسارت جنگجویان شبه مذهبی القاعده و بالاخره داعش قرار داشت  اما آخیرأ جنگ ورقابت  زرگری میان شبکه امنیتی نظامی پاکستان ISI و حکومت به ظاهر منتخب برهبریی محمد نوازشریف صدراعظم پاکستان پرده از چهرهء بسیاری ازاهداف نفرت انگیز  ضد انسانی  و ضد اسلامی گروه ها و باند های ملیشاهای مذهبی برملاگردید که از بدو تأسیس کشوری بنام پاکستان زیر چتر دفاع از دین محمد رسول الله و احیای ارزشهای از دست رفته مذهبی میکنند . داستان از قدرت حزب مردم پاکستان PPPبرهبریی بلاؤل بوتو  در ایالت پنجاب پاکستان آغاز شد که حزب مسلم لیک از قدیمی ترین احزاب مبتنی بر نظریه پاکستان در این ایالت از نفوذ سنتی و عنعنوی برخوردار اند سلمان تأثیر والی ایالت پنجاب که با حزب مردم پاکستان تعلق داشت به اتهام مسامحه دربرابر ناقضان افراطی توسط یکی از نگهبانانش موسوم به ممتاز قادری به قتل رسید و هنوز چند ماهی از این رویداد غمناک سپری نه شده بود که شهباز تأثیر فرزند سلمان تأثیر والی مقتول پنجاب از سوی یک گروه ناشناخته شده بروز روشن از شهر لاهور پاکستان ربوده شد .  

Talibanisam and Pakistan isi

 اکنون معلوم گردید که از همان لحظه ای ربودن شهباز تأثیر دست القاعده که بعدأ برخی از آنها به نام داعش مبدل شدند دخیل بوده است و این هم معلوم گردید که ربا ئنده گان شهباز تأثیر از همان لحظات نخست ربودن شهباز تأثیر اخذ ۵۵ میلیون پول نقد را شرط رهائی شهباز تأثیر تعیین نموده بود وخواسته های ربائنده گان نیز بصورت مستقیم به موازنه قدرت وچانه زنی حامیان آنها در سیاست های استراتیژیک پاکستان ارتباط داشته است .روزنامه امت که با ارتش پاکستان روابط نزدیک دارد از قول منابع امنیتی نوشته اند که از هنگام آغاز عملیات برضد تروریستها در منطقه وزیر ستان شمالی آغاز شد ربائنده گان شهباز تأثیر را به افغانستان وسپس به ایالت بلوچستان انتقال دادند ، به نوشته این گزارش درحالیکه چندین مرتبه برای شهباز تأثیر زمینه فرار فراهم شده بود  وی از آن زمینه ها هیچگونه  استفادهای بعمل نیاورده است . حتی وی با مطالعه علوم دینی در دوران اسارت اش دربسیاری از مساجد خطبه های نماز جمعه را اقامه میکرد . گفته میشود که پس از اتحاد القاعده با جبهه النصره در سوریه کودکان را از بلوچستان و مرزهای افغانستان جمع آوری نموده و به جنگ سوریه فرستادند القاعده و بعدآ داعش نیزدر مسأله  تبادله شهباز تأثیر کم علاقه شدند . گزارش می افزاید در پرتو همین معادلات سیاسی بوده که تحریک طالبان پاکستان نیز که تازه با ابوبکر بغدادی  امیر المؤمنین ورهبر  ” دولت اسلامی ” داعش بیعت نموده بودند و شهباز تأثیر را نیز در اختیارداشت به فکر نجات از عواقب گروگان گیریی شهباز تأثیر برآمدند . گزارشهای وجود دارد که درجنگ دراماتیک  شبکه حقانی و نیروهای ملا منصور با تحریک  طالبان پاکستان که تازه با بیعت با ابوبکر بغدادی لباس سیاه داعش را برتن کرده بود شهبازاثیر و چند تن دیگری را رها ساختند ،

منابع : مطبوعات پاکستان 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا