گـزیده اخبــار
خانه » اندیشه » اعتراض بر اردوغان در ترکیه هزینه مخالفت بابشار اسد است
اعتراض بر اردوغان در ترکیه هزینه مخالفت بابشار اسد است

اعتراض بر اردوغان در ترکیه هزینه مخالفت بابشار اسد است

 Ardughan and Protest 05

           اردوغان : کسانی که ازبهار ترکیه صحبت می کنند ازواقعیت این کشور اطلاع ندارند

نواندیشی انقره :  در حالی که اعتراضات در ترکیه چهارمین روز خود را پشت سر گذاشت، رئیس جمهور این کشور با «کمال قلیچ‌داراوغلو»، رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد. زمانی که خبرنگاران شب گذشته نظر «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه درباره اظهارات گل را خواستار شدند، اردوغان گفت: من که هیچ پیامی را دریافت نکردم، حال نمی‌دانم چه کسی چه پیامی دریافت کرده است. نخست وزیر ترکیه روز گذشته درگیری‌های اخیر این کشور را توطئه‌ای داخلی و خارجی توصیف کرد

SWITZERLAND-WEF-DAVOS-GAZA

و حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه را به طراحی این توطئه‌ها متهم کرد. نخست وزیر ترکیه با تأکید بر حمایت از تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز گفت: اگر دیکتاتور باشیم مردم ما را حذف خواهند کرد و مردم به کسانی که به خیابان‌ها آمده اند پاسخ خواهند داد و ما نخواهیم گذاشت که گروه‌های افراطی دفتر نخست وزیری یا ساختمان دولتی دیگری را اشغال کنند.

Ardughaan and Morci 05

 وی گفت: کسانی که از بهار ترکیه صحبت می کنند از واقعیت این کشور اطلاع ندارند زیرا ما در بهار ترکیه زندگی می‌کنیم ولی برخی در این کشور می خواهند این بهار را به زمستان تبدیل کنند.این درگیری‌ها از جمعه گذشته در اعتراض به طرح دولت ترکیه برای تبدیل بوستان تاریخی «قیزی پارک» به یک مرکز فرهنگی و تجاری در استانبول آغاز و به برخی شهرهای دیگر از جمله، ازمیر و آنکارا نیز کشیده شد. تحلیل گران امور ترکیه اغتشاشات آخیر علیه اردُغان رهبر حزب عدالت و توسعه و صدراعظم ترکیه  را هزینه  مواضع اصولی و قاطع وی در حمایت از آرتش آزادی بخش سوریه و دیگر مخالفان بشار اسد می دانند که بصورت اصولی و منطقی طی تحؤلات آخیر از مخالفان رژیم بشار اسد در سوریه داشته است . ایران- روسیه و چین از جمله  کشور های اند که از رژیم بشار اسد حمایت همه جانبه نظامی و سیاسی و اقتصادی مینمایند . وآخیرأ واحد های اطلاعات و امنیت ترکیه یک ایرانی نیز با نام «شایان شاملو» در آنکارا دستگیر کرده‌اند. که به گفته مقامات امنیتی ترکیه شواهدی و جود دارد که نقش دولت جمهوری اسلامی در حوادث ترکیه را برملامیسازد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا