گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » آقـــای ظـــریــــــف! پـــشت لـــبخنــــدِ شـــمــــا گـــریــه هـــای مـــاســت
آقـــای ظـــریــــــف! پـــشت لـــبخنــــدِ شـــمــــا گـــریــه هـــای مـــاســت

آقـــای ظـــریــــــف! پـــشت لـــبخنــــدِ شـــمــــا گـــریــه هـــای مـــاســت

Masihi Alinezhad 01

   یا دداشت نواندیشی : من درد مشترکم! نام دردی است که ریشه های تاریخی و تمدنی آنرا امروز و دراین جهان  دهکده مانند کنونی در سراسر گیتی محسوس می شود و انسانی را که در هرکجای از این جغرافیای خونین نَفَس میکشد بصورت اخلاقی به وجد می آورد و قتی انسان در هرکجای این کره خاکی جنازه ای را می بیند که بر شانه های پوسیده ء  دروغ و ریأ در قبرستان تاریخ و تمدن دفن می گردد ناگهان اشک از چشمان انسان جاری میشود و هرسنگ و چوبی  را که در اختیار دارند برای به آتش کشیدن دروغ و ریأ بویژه آنگاه که توسط عده ای از دلالان و معامله گران همچون روحانی ها و جواد ظریف ها و احمدی نژادها توجیه شرعی شود به صحنه محاربه می آورند . و تربیون نواندیشی نیز به حیث صدای مظلومیت انسان های داغدیده بویژه هم تباران و هم زنجیرانی که با ما ریشه های مشترک فرهنگی و تمدنی دارند سخنان میان تهی آقای ظریف را که شاید فکر میکنند میتوانند در این دهکده جهانی با روز روشن در چشم آزادی خواهان و اصلاح طلبان مظلوم خاک اندازد با شدت  محکوم میکنیم . اما جهت تسلای خاطر گرانمایه مسیح علی نژاد خانم شجاع و مبارز ایران زمین باید بگوئیم که ما ضرب المثل معروفی داریم که « پهلوان زنده خوش است » این آقای ظریف نیز ازاذناب همین آبدار خانه و باشنده همین کوچه است .

[

شما نباید  از رجال و رجاله های   ازرده خاطر گردید که نه تنها صد ها تن از روشنفکران وروزنامه نگاران مظلوم ایران را فقط به جرم اندیشه و آزادی خواهی راهی زندان ها ساخته اند بلکه نمونه های بارزآن حصر رهبران بزرگواری چون مهندس میرحسین موسوی وروحانی شجاع مهدی کروبی اند که فقط به داشتن عقیده مخالف با رهبر جمهوری اسلامی در مغائرت با تمامی قوانین مدنی  و اخلاقی  درحصر خانگی به سرمیبرند ، این درحالی است که حضور حضرت حسن روحانی بر اریکه قدرت مرهون شعاری است که وی از آن بحیث چک سفید استفاده میکرد و آن شعار آزادی زندانیان سیاسی و در گام  اول رفع حصر خانگی رهبران جنبش سبز بوده است . اما نه تنها در راه رفع حصر این بزرگواران و آزادی دیگر زندانیان سیاسی اندکترین اقدامی بعمل نیامد بلکه بروی اسناد موثق میتوانم بگویئم که آقای رئیس روحانی دربرخی از  مجالس خصوصی  اصلاح طلبان گفته است که من با مقام رهبری وعده سپرده ام که فقط پروژه آتومی و برنامه هستوی را برای وی سپرده شود و دیگر هر آنچه که دیگران به انجام میرسانند وی مسؤلیت آنرا بر عهده نه میگیرد و وی نیز در آن حوزه ها منجمله قضیه حصر رهبـــران جنبش سبز و زندانیان سیاسی هــــیچگونه مـــداخله نـــخواهند کرد !

خانم علی نژاد عزیز ! نباید از دلقکان قدرت که بروز روشن دروغ می گویند توقعی جز این داشت .

 

سه بار ویدیو ضبط کردم جواب آقای ظریف رو به عنوان روزنامه نگار بدم که گفت هیچ کسی رو به خاطر روزنامه نگاری زندانی نکردیم ولی نتونستم. هر سه بار احساس کردم یک سینه حرف دارم و نمی تونم توی یک ویدیوی کوتاه بگم که چرا دروغ می گید. می خواستم بگم ما عاشق ایرانیم ما روزنامه نگاریم ما خلافکار نیستیم، ما طرفدار اسراییل و آمریکا نیستیم، ما ایرانی هستیم، ما خوشحالیم تحریم ها برداشته می شه ولی دروغ نگید ما زندانی شدیم ما اخراج شدیم، ما نمی تونیم برگردیم، خانواده هامون گروگان هستند ولی نتونستم بگم نتونستم. این یکی از ویدیوهاست که با شما قسمت می کنم. می دونم که ممکنه زخم زبان هم بشنوم یا مسخره ام کنند چون من مثل مادران داغدار و خیلی های دیگه قوی نیستم. منم مثل خیلی از آدم ها گاهی کم می آرم. نمی خواستم این ویدیو رو منتشر کنم ولی اینجا صفحه فیسبوک منه و نه یک خبرگزاری همیشه بد و خوب شادی و غم رو باهاتون قسمت کردم. الان هم.

واقعا پشت لبخند آقای ظریف کوهی از دردِ شهروندانی هست که قربانی شدند، خانه و خانواده شون رو از دست دادند فقط به خاطر عقیده شون….شما ها هر کدوم تون اگر به خاطر عقیده سیاسی تون به خاطر روزنامه نگاری هزینه دادید، زندان رفتید عزیز از دست دادید خودتون ویدیو ضبط کنید، بی تفاوت باشیم هیچ کسی هم کاری برامون نمی کنه فقط با یک ویدیو می تونیم بگیم این مسولان جمهوری اسلامی هستند که پشت قوانین پنهان می شوند وگرنه در طول تاریخ هزاران نفر قربانی همین قوانین موجود شدند، زندانی شدند، کشته شدند، تبعید شدند، خانواده شان در داخل ایران گروگان گرفته شدند….چرا باید رو به دوربین های جهانی با لبخند بگید که در ایران هیچ کسی به خاطر عقیده اش زندانی نشده…

نواندیشی محلی برای بیان دید گاه های متفاوت است لزومأ آنچه که از این تارنما انتشار می یابند مواضع نواندیشی نه میباشند.

منبع : صفحه فیس بک مسیح علی نژاد نویسنده و روزنامه نگار آزاد 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا