گـزیده اخبــار
خانه » اجتماعی » آقای غنی !لطفأ دستـور دهیـدکه اسیـران باقیمانده را نیزازمهمانخانه های شورای امنیت آزاد کنند.!!
آقای غنی !لطفأ دستـور دهیـدکه اسیـران باقیمانده را نیزازمهمانخانه های شورای امنیت آزاد کنند.!!

آقای غنی !لطفأ دستـور دهیـدکه اسیـران باقیمانده را نیزازمهمانخانه های شورای امنیت آزاد کنند.!!

 

nauandeshi politecal desk 04

  وقتی جنگویان خشونت طلب طالبان در زابل در پرتو  حکم یک فتوای متحجرانه  داعشی ضد انسانی و ضد اسلامی و بروز روشن هفت تن از اسیران مظلومی را که سه تن از خانم ها نیز در آن شامل بود بصورت فجیعانه و ظالمانه  سربریدند ، اکثریتی رسانه آنرا کار داعشی ها بالخصوص گروه ازبک های دانیستند که وابسته به گروه اسلامی ازبکستان بوده اند ؛ و بالاخیره این تبلیغات چنان شدت یافت که گروه دیگری از زنگیان مست  برهبریی ملا اخترمحمد منصور گویا به اتهام قتل این اسیران مظلوم  هشت تن را در یک محکمه صحرائی بنام عاملان قتل مسافران دریک صبحگاه و مطابق به گزارشهای که رسانه ها منتشر ساختند این هشت تن  بروز بدارآویختند . اما یکروز پس از این رویداد ریاست امنیت ملی افغانستان در صفحه رسمی تویتر خود رهائی هشت تن از ربوده شدگان راکه چندین ماه قبل در راه هرات -غزنی توسط جنگجویان طالب به اسارت درآمده بودند  از چنگ ربأینده گان رها ساخت .در اعلامیه مذکور گفته شده که ”  این افراد شامل ۵ مرد٬‌ دو خانم و یک نوجوان می باشد که چند ماه قبل به تعداد ۳۱ تن توسط گروه های تروریستی گروگان گرفته شده بودند. هموطنان ما به زود ترین فرصت به فامیل های شان در مرکز و ولایات سپرده خواهد شد.

farda Dar kabul 11

ریاست عمومی امنیت ملی ادعای طالبان را در مورد به دار آویختن افرادیکه گویا داعش باشند٬….” جالب ترین و درعین حال ریا کارترین بخش این سناریو وقتی است که با شنیدن خبر سربریدن هفت تن از هموطنان اسیری که توسط ملیشه های ازبک تبار محمد حنیف خان  اتمر جانباز جنگ جلال آباد مشاور امنیتی رئیس غنی سربیده شده بودند ، شورای امنیت ملی بریاست محمد اشرف غنی رئیس حکومت وحدت ملی در پشت دروازه های بسته تدویر یافت و ضمن  نکوهش سربریدن هفت تن از اسیران وابسته به قوم شریف هزاره داستان گروگانگیریی را نیز بیان نمودند و بصورت آشکار بر آن معامله ای که قبلأ توسط همین ارباب غنی بیان شده بود نام عملیات نظامی را گذاشت و در بند سوم آن اعلامیه چنین بیان شده است :

۳ : نيروهاى امنيت ملى ما به تعقيب افزايش فشار نظامى به اين گروه تروريستى، قادر شدند كه از طريق يك عمليات اپراتيفى  ۱۹ تن از هموطنان ما را از بند رباینده گان رها سازند. همچنان ریاست عمومی امنیت ملی امروز طی یک عملیات اپراتیفی، ۸ تن از هموطنان ما را که شامل دو زن، یک نوجوان و ۵ مرد بودند، از قید رباینده گان رها کرد.

arg Elamia 10

 

 تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز جلسه فوق العاده شورای امنیت ملی غرض بررسى همه جانبه حادثه اخیر سربریدن افراد ملکی در ولایت زابل، دایر گردید.در جلسه امروزی شورای امنیت ملی و جلسه فوق العاده امنیتی روز گذشته، رئیس جمهور کشور یکبار دیگر مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده های شهدای این حادثهء المناک ابراز کرد و اين عمل را جنايت مشهود عليه بشريت خواند. برعلاوه رئيس جمهور هیاتی را که در ترکیب آن محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه، محمد گلاب منگل وزیر سرحدات، اقوام و قبایل و محمد الله بتاش وزیر ترانسپورت و هوانوردی شامل می باشند، موظف نمود تا به ولایت غزنی سفر نمایند و ضمن ابراز مراتب غمشریکی و دلجویی رئیس جمهور، در مراسم بخاک سپاری شهدا اشتراک نمایند.اقدامات انجام شده از سوی حكومت در خصوص رهايى اين هموطنان ما در مدت زمان كه ايشان در اسارت بسر ميبردند نيز در اين جلسات مورد بازنگرى و غور قرار گرفت.

arg Securaty statment10

                                                 اين اقدامات كه در سه مرحله اجرا شده بود، قرار ذيل می باشند:

١- اقدامات اطلاعاتى و امنيتى حكومت بخاطر تشخیص عاملین، بيانگر اين بود كه بخش عمدهء عاملين اين گروگان گيرى نيروهاى غير بومى تروريستى هستند و اهداف عمده تخريبى از جمله ايجاد ترس و تفرقه را دنبال ميكنند.

۲- در نتيجه رايزنى رئیس جمهور با رهبران سياسى و مردمى كشور، راه حل ميانجيگرى مردمى مورد بحث قرار گرفت. رئيس جمهور بر اساس معلومات امنيتى كه در اختيار داشت، دستور انجام عمليات نظامى را توسط نيروهاى خاص كشور به مسئولين امنيتى صادر کرد. اين نيرو ها از تاريخ ٤حوت ١٣٩٣ دو عمليات گسترده را غرض رهايى شهروندان ما انجام دادند و در نتیجهء عمليات نخست بیشتر از ۹۰ تن از تروریستان از بین رفتند، اما متاسفانه هموطنان ربوده شدهء ما را از آن مكان انتقال داده بودند. عمليات دومى با حمايت نيروهاى بين المللى (حمايت قاطع) صورت گرفت و عمليات هاى امنيتى و استخباراتى كشور همچنان در خصوص رد يابى و رهايى اين شهروندان در طول سال جارى ادامه داشته است.

٣- نيروهاى امنيت ملى ما به تعقيب افزايش فشار نظامى به اين گروه تروريستى، قادر شدند كه از طريق يك عمليات اپراتيفى  ۱۹ تن از هموطنان ما را از بند رباینده گان رها سازند. همچنان ریاست عمومی امنیت ملی امروز طی یک عملیات اپراتیفی، ۸ تن از هموطنان ما را که شامل دو زن، یک نوجوان و ۵ مرد بودند، از قید رباینده گان رها کرد.رئيس جمهور و اعضای شورای امنيت ملی كشور از نزديك و به صورت مستمر پيشرفت كار عمليات براى رهایی شهروندان ما را تعقيب و دنبال ميكردند.

در پى جنايت هولناك اخير اين گروه، رئيس جمهور به مسئولین مربوط هدایت داد تا بر اساس اصل مکافات و مجازات، کارکرد های مسئولینی را که در رهایی گروگانان دخیل بودند، مورد بررسی قرار دهند. در ضمن رئيس جمهور به نهاد هاى امنيتى دستور داد تا تمامى اقدامات لازم را جهت شناسى، توقيف و به عدالت كشانيدن عاملین اين جنايت، انجام دهند.رئیس جمهور غنی بر علاوه به مسئولین نهاد های امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا تدابیر شدید امنیتی را در شاهراه های کشور بخاطر جلوگیری از تکرار همچون حوادث و حفظ جان هموطنان ما اتخاذ نمایند.همچنان رئیس جمهور غنی و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، از طریق تماس های تیلفونی با اعضای شورای ولایتی و شورای مردمی غزنی، مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را به خانواده های قربانیان و مردم ولایت غزنی ابراز کردند.

 

 

 چنانچه مشاهده می فرمائید این مرتبه نیز همان دست نامرئی از آستین بیرون آمد و با آگاهی از اینکه خانواده های قربانیان حادثه دلخراش سربریدن عزیزان شان راهی ارگ هستند در پیشواز این حرکت ناگهان اعلامیه ای از مقامات امنیتی  ریا امنيت ملى  شنیده شد که نوشته بودند :

Daesh From wazirestan To afghanistan 11

نیروهای امنیتی ما به تعقيب افزايش فشار نظامى به اين گروه تروريستى، قادر شدند كه از طريق يك عمليات اپراتيفى  ۱۹ تن از هموطنان ما را از بند رباینده گان رها سازند. همچنان ریاست عمومی امنیت ملی امروز طی یک عملیات اپراتیفی، ۸ تن از هموطنان ما را که شامل دو زن، یک نوجوان و ۵ مرد بودند، از قید رباینده گان رها کرد.

این اعلامیه  در حالی از سوی ارگ صادر میشود که تا هنوز هم آن سخنان بی ارتباط و دروغین آقای اشرف غنی که پس از انجام معامله حنیف اتمر مشاور همه کاره امنیتی با شبکه های تروریستی از  آقای غنی خواسته شد تا از آن معامله یک داستان خنده آور ی درست کند که حتی در همان زمان موشها را نیز به خنده می آورد و بیشتر شبیه به حکایات افسانوی بود که کهنسالان از زبان سادوها گوش میکردند ! زیرا مرشد غنی این سادوی قرن  در سخنرانی ای که  به پیشگاه صد ها رسانه داخلی و خارجی ایراد  نموده  بود گفت : هیچگونه پول پرداخت نه شده ، و هیچ فردی که به اساس جرم در محاکم افغانستان امروز در زندان باشد مبادله نه شده ، سیاست دولت مبادله افراد مجرم نیست و نخواهد بود . !!!! در زمستان در بدخشان برف کوچ ها آمد یک قسمت اتباع خارجی در غار ها بودند ، یک وقتی که نها دهای بشر دوستی ما در حوادث برای کمک برای آنها رفتند ، بعضی از تروریست های بین المللی تصمیم بر این گرفتند که خود را انفجار دهند اجساد از این ها چند هفته پیش در بدخشان کشف شد ، با احترام به عقاید اسلامی ما با تمام آدابی که ضرورت دین مبین است به خاک سپرده شد ، یک قسمت اطفال تحت حفاظت امنیت ملی گرفته شدند ودر مهمانخانه ها بودند این افراد سرپرست نداشتند در ضمن از این مذاکرات ارتباطات شان پیدا شد برای آئنده آنها اقدام شد ……

 شاید حضرت غنی که آرام ، آرام پرده دروغین ریأکاری و کذب از وجود مبارک اش به زیر می افتد پذیرفته باشد که براستی هم چه سخنان زیــــبا و داهیانه ای  ایراد فرموده اند!! ؟ اما واقیعت این است که به جز چند تن از متـــملقان حـــرفــــوی و ” نوکران خان نه از باد نجان !!”  که شنیدن چنین هذیان ها و شعار ها و  حرف های کاملأ متضاد و و دریک کلام جنون آمیز وی را دالر آوری می شمارد  همه شهروندان افغان آنرا هذیان های می داند که تنها مصرف اش در جغرافیای ارگ وچند روز از زندگی ذلت باری به حساب می آورند . بدون شک وقتی مردم بینوای افغانستان از زبان کسی که همیشه با ضمیر فاعل مفرد متکلم سخن گفته و خود را کمتر از حضرت فرعون !! نه میداند و بدون لزوم خود را سرقوماندان اعلی  وبا هزاران لقب اصلی و جعلی می خواند ، با مشارکت در انتخاباتی که به نفع شما رأی داده بودند ؛ خواهان رأی خود هستند و روشنفکرانی که به نمائنده گی از توده ها ی فقیر افغان فریاد بلند می کنند باور دارند که  ارگ یا قصر ریأست جمهوری افغانستان از دیر بدینسو مهمانسرای داعش است و با صدای بلند تقاضا میکند که آقای غنی ! لطفأ دستور دهید که اسیران باقیمانده را نیز از مهمانخانه های شورای  امنیت  ملی  آزاد کنند .!!

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا